قوانین و مقررات وضع شده جهت حفظ حقوق تولید کنندگان و هنرمندان ، خریداران و کاربران دارنیا می باشد و نیز منطبق با قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است که فعالیت در این حوزه به معنای توافق کامل با آن می باشد. همچنین دارنیا تعهد دارد تا حریم شخصی کاربر خود را حفظ نموده و در همین مسیر تمام تلاش خود جهت امن تر و راحت تر شدن استفاده از سایت را در نظر بگیرد.

قوانین مندرج در این سایت ممکن است در طول زمان تغییر کند، این تغییرات در همین صفحه درج و بروز رسانی می شود و آگاهی از این تغییرات به عهده کاربر می باشد.

ضوابط و تعهدات سایت دارنیا:

  1-دارنیا تمام مسئولیت های مربوط به محتوایی که در سایت قرار دارد که شامل تصاویر، محتوای متنی، قیمت محصولات و هر نوع محتوای دیگری را در سایت ایجاد می کند را بر عهده گرفته و هرگونه تخلف از قوانین جاری کشور را مستقیما و شخصا پاسخگو خواهد بود.
  2-مسئولیت ارسال محصولاتی که هزینه آن ها پرداخت شده است، سالم بودن محصول در زمان ارسال کالا، تشخیص اصالت کالا و تطابق کیفیت محصول با تصاویر موجود در سایت، توضیح و توصیفی که در مورد محصولات نوشته می شود را بر عهده میگیرد.
  3-کیفیت محصولات موجود، قبل از قرار گیری در سایت توسط تیم متخصص دارنیا کارشناسی خواهد شد.
  4-کالاهایی که در سایت دارنیا موجود می باشند دارای تصاویر، توضیحات، و نامی مطابق با قوانین جاری کشور می باشد.
  5-در صورتی که کالایی برند خاصی داشته باشد، در جهت حمایت از هنرمند و تولیدکننده آن محصول، با برند خود در سایت درج می شود.
قوانین و ضوابط کاربران:

خریداران در 7 روز هفته و در کل 24 ساعت روز امکان خرید از سایت را دارند.کاربران توجه داشته باشند که باید هنگام سفارش کالا، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. همچنین آدرس ارسالی کالا باید دقیق و درست وارد شود. بدیهی است در صورت ورود اطلاعات ناقص و یا نادرست سفارش کاربر قابل پیگیری نخواهد بود همچنین خریداران می توانند آدرس و تلفن فرد دیگری را برای تحویل سفارش وارد کنند.

بازگشت کالا:

خریداران محترم می توانند حداکثر در 7 روز کاری از سفارش خود انصراف دهد یا کالای خریداری شده را بازگشت دهد. دارنیا نیز با تکیه بر اصل مشتری مداری و احترام به قانون حمایت از حقوق مصرف کننده، به تمامی مشتریان خود این امکان را می دهد که بتوانند کالای خود را باز گردانند.

شرایط بازگشت کالا:

  1-در مورد کالاهای شکستنی در صورت آسیب دیدگی کالا در زمان تحویل توسط مامور پست، خریدار باید صورتجلسه آسیب کالا را از مامور پست دریافت کند و از طریق پست پیگیر باشد.
  2-در صورتی که پس از ثبت سفارش از خرید کالا منصرف شوید، باید هرچه سریعتر قبل از ارسال کالا از طریق ارسال درخواست در صفحه "تماس با ما" و یا تماس با شماره پشتیبانی درج شده در همان صفحه اطلاع دهید در این صورت هزینه خرید به صورت کامل به حساب خریدار واریز خواهد شد .
  3-در صورت خرید و ارسال کالا، در صورتی قصد بازگشت کالا را داشته باشید باید تا 7 روز کاری انصراف خود را با واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهید. در این حالت برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان پذیر است که در شرایط اولیه، کالا حفظ شده و از آن استفاده نشده باشد و همچنین به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن ارسال شود . اگر کالا به همراه هدیه ارسال شده است، بازگرداندن هدیه همراه نیز الزامی می باشد. در این صورت ظرف 48 ساعت کاری کل مبلغ اولیه پرداخت شده به حساب واریز می شود. توجه داشته باشید هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا امکان استفاده از این سرویس را لغو می کند.