لیوان پایه بلند مسي زنجان اثر محمدی طرح 1

 • dec1707
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  لیوان پایه بلند مسي زنجان اثر محمدی طرح 1

  لیوان پایه بلند مسي زنجان اثر محمدی طرح 1

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۱۸۰,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود


نواختن ضربه های چکش به مس و خلق ظروف مسییکی از زیباترین صنایع دستی کهن ایران است. هنری کهن که شاید پررنگ تر از قبل جای خود را در خانه ها حفظ کرده. جام پایه بلند دارنیا با طراحی ساده، مناسب پذیرایی و یک میزبانی بی عیب و نقص می باشد که بسیار کاربردی ساخته و پرداخته شده است. قسمت داخلی این جام، قلع اندود شده تا علاوه بر زیبایی باعث جلوگیری از ورود بیش از اندازه مس به مواد داخل لیوان گشته؛ و همچنین از اکسید شدن مس و تغییر رنگ آن جلوگیری نماید. این جام متشکل از یک لیوان طرح شیپوری که بر پایه ای بلند جوش خورده می باشد. قسمت استوانه ای بدنه، بر دایره ای هم قطر لیوان جوش خورده تا ایستایی لازم را داشته باشد. جام های چکش کاری دارنیا برای یک پذیرایی تمام و عیار آماده و درخشان نشسته اند، تا به پذیرایی شما زینت بخشند.

نکات نگهداری:

ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی قسمت هایی از ظرف که روکش قلع ندارند، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده

4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک

5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند می توانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر می شوند.برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید.

کد محصولdec1707
وزن136 گرم
جنسمس
ارتفاع17.5 سانتیمتر
قطر دهانه ظرف8 سانتیمتر
قطر ته ظرف8 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندمحمدی
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

لیوان پایه بلند مسي زنجان اثر محمدی طرح 1

لیوان پایه بلند مسي زنجان اثر محمدی طرح 1

محصولات مشابه