ظرف کپو دردار نخلستان سایز بزرگ

 • dec1751
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  ظرف کپو دردار نخلستان سایز بزرگ

  ظرف کپو دردار نخلستان سایز بزرگ

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۱۹۵,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود


با تمام شیطنت به سمت آشپزخانه مادربزرگ می دویدم و نان تازه ای که پخته بود را از ظرف حصیری(کپوبافی) برمی داشتم. از حیاط خانه مادربزرگم نخل ها پیدا بود. یک روز پای تنورش، قصه ی این بافته ی زیبایی که عطر نان های تازه اش را گرفته بود تعریف کرد. از برگ های نخل گفت که چگونه آن ها را همچون گیسوی خورشید درهم بافته. دست بر تن ظرفش می کشید و زیرلب می گفت این ظرف نان سال هاست که با من است.

از گذشته ظروف حصیری و کپو بافی به عنوان ظرفی برای نان مناسب بوده است، چرا که بافت و جنس آن باعث چرخش مناسب هوا شده و از کپک زدن و فساد نان و مواد غذایی داخل آن جلوگیری می شود. ظرف در دار و سایز بزرگ کپوبافی دارنیا، نمونه ای از بافته های گروه هنری نخلستان می باشد که علاوه بر کاربردی بودن به چیدمان خانه حس و حالی روستیک و سنتی می بخشد.

نکات نگهداری:

بهتر است کپو در جای خشک نگهداری شود و از شستشوی مداوم آن اجتناب گردد. در صورت شستش، لازم است سریعا کپو خشک گردد؛ و رطوبت در آن باقی نماند. برگ درخت خرما تا حد زیادی در برابر گرما مقاوم بوده اما قابل اشتعال است و در برابر حرارت مستقیم، دچار سوختگی می گردد. همچنین کاموای پیچیده شده به دور کپو در برابر برش مستقیم چاقو و قیچی آسیب پذیر است.

کد محصولdec1751
وزن1380 گرم
ابعاد22* 32* 15 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیککپوبافی
نام هنرمندنخلستان
نوع کاربردمصرفی
گروه هنریصنایع دستی چوبی و حصیری
زیر گروه هنریکپو بافی

نقد و بررسی خود را بنویسید

ظرف کپو دردار نخلستان سایز بزرگ

ظرف کپو دردار نخلستان سایز بزرگ

محصولات مشابه