انگشتر برجسته زنانه برنجی 1152

 • jew1152
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  انگشتر برجسته زنانه برنجی 1152

  انگشتر برجسته زنانه برنجی 1152

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۱۶۰,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود


درباره هنر جواهر سازی:

انسان کهن در ابتدا برای زینت و آراستگی خود از نشانه هایی كه از طبیعت الگو برداری كرده بود كمك می گرفت. قدیمی ترین زیورآلاتی یافت شده  مربوط به 41 صدف سوراخ شده با قدمت 72 هزار سال در غار Grotte des Pigeons  واقع در شرق مراکش هستند. همچنین استفاده از سنگ ها و فلزان در بین النهرین و مصر رایج بود. در زمان های قدیم سنگ های قیمتی علاوه بر ارزش مادی بیشتر جنبه سحر و جادو داشته و به عنوان طلسم برای صاحبان جواهرات محسوب می شده اند.

از جمله روش هایی که امروزه برای ساخت زیور آلات فلزی مورد استفاده است، تو خالی سازی، اره کاری، لحیم کاری، ملیله کاری، مشبک کاری، ریخته گری و ... که با تکنیک های اسید کاری، حکاکی، مینا کاری، فیروزه کوبی و ... تزیین می شوند. همچنین ابزارآلاتی که در جواهرسازی سنتی استفاده می شوند کمان اره، دم بوری، انواع سوهان، تخته نسوز،پنس و ... هستند.

درباره انگشتربرنجی:

انگشتر فوق از جنس برنج می باشد که به شیوه برش ورق های برنج و سپس فرم دادن و لحیم کاری و اسید کاری ساخته شده است. در دو طرف این انگشتر نقوش اسلیمی به شیوه اسید کاری نقش اندازی شده است.اسید کاری نوعی از تکنیک جواهر سازی می باشد .شیوه اجرای این تکنیک به این صورت است که نقش مورد نظر توسط لاک های پوشش دهنده روی فلز نقاشی می شود. سپس فلز برنج را، در محلول اسیدی قرار می دهیم. اسید قسمت هایی را که لاک ندارد را به اصطلاح می خورد و در نتیجه قسمت هایی که لاک دارد برجسته باقی می ماند. این انگشتر را بسته به سلیقه خود می توانید با لباس های سنتی و مدرن خود ست کنید.

نکات نگهداری:

برای جلوگیری ازتغییر رنگ دادن زیوآلات برنجی از تماس با آب خودداری کنید.اما اگر به هر دلیلی زیورآلات برنجی شما تغییر رنگ داد به راحتی میتوانید آنرا به رنگ اولیه خود بازگردانید.بهترین روش استفاده از سرکه یا آبلیمو می باشد.کافی است پارچه ای را به سرکه یا آبلیمو آغشته کنید وسیاهی و کدری زیور آلات خود را با آن تمیز کنید

وزن8 گرم
نوع زیورانگشتر
جنسیتزنانه
جنسفلز برنج
جنس بند یا زنجیرندارد
نقش موتیفساده
فرم موتیفمستطیل
رنگ موتیفطلایی
ابعاد3*0.7 سانتیمتر
نگینندارد
رنگ نگینندارد
فرم نگینندارد
تعداد نگین اصلیندارد
طول بند یا زنجیرندارد
قطر1.8 سانتیمتر
ضخامت محصول1 میلیمتر
سبک طراحیسنتی-مدرن
نوع تکنیکبرش برنج
نام هنرمندخانم علیاری
نحوه بسته شدنندارد
محل تولیدکرج
نوع کاربردکاربردی-تزیینی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

انگشتر برجسته زنانه برنجی 1152

انگشتر برجسته زنانه برنجی 1152

محصولات مشابه