آویز سفالی ماه مرداد

 • dec1458
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  آویز سفالی ماه مرداد

  آویز سفالی ماه مرداد

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۲۲,۰۰۰ تومان

موجودی: موجودآویز ماه تولد از جنس سفال می باشد که روی آن با پوششی به نام لعاب، منقوش شده است. در این آویز از تکنیک نقاشی رو رنگی که یکی از تکنیک های لعاب می باشد استفاده شده است. در این تکنیک ابتدا خشت کاشی را آماده می کنند سپس آنرا در کوره می پزند و بعد از پخت روی آن را با لعاب قلعی می پوشانند و باز در کوره می گذارند و بعد روی آنرا با مخلوط لعاب و اکسید های رنگ کننده نقاشی می کنند و در مرحله آخر دوباره در کوره آن را می پزند. نقوش برجسته روی سرامیک ها به دو روش ایجاد می شوند، روش اول، طرح برجسته، در مرحله خشت بوسیله پرس قالب ایجاد می گردد. در روش دوم، ایجاد این برجستگیها بوسیله خود لعاب پس از مرحله پخت صورت می پذیرد.

آویز ماه تولد را می توانید بر روی دیوار نصب کنید، همچنین می تواند هدیه ای زیبا و ارزشمند برای عزیزانتان باشد.
نماد ماههای سال شمسی: فروردین حمل (قوچ)؛ اردیبهشت ثور(گاو نر)؛ خرداد جوزا (دوپیکر)؛ تیر سرطان (خرچنگ)؛ مرداد اسد(شیر)؛ شهریور سنبله(فرشته) ؛ مهر میزان (ترازو)؛ آبان کژدم (عقرب)؛ آذر قوس(کماندار)؛ دی جدی (بز)؛ بهمن دلو(مرد و ظرف)؛ اسفند حوت(ماهی)

درباره سفال و لعاب:
ایرانیان از دوران باستان با صنعت سفالگری آشنا بودند، استفاده از لعاب برای اولین بار در هزاره دوم ق.م در شوش دیده شده است. ایرانیان همواره در تلاش برای زیبایی و استحکام آن کم کم به کشف و ساختن لعاب نیز پرداختند. سفال بدون روکشی به نام لعاب متخلخل است و آب و مایعات از آن خارج می شود. ولی لعاب باعث می شود تا جدار آن غیر قابل نفوذ شده و برای نگهداری مایعات مناسب تر شود. همچنین لعاب به زیبایی ظرف می افزاید و به هنرمند نیز امکان خود نمایی می دهد.آجرهای مینایی در کاخ آپادانای شوش که هم اکنون نمونه هایی از آن در موزه لوور پاریس است نشان می دهد که، هخامنشیان با فن لعاب کاملا آشنایی داشتند.

نکات نگهداری:
با توجه به اینکه انواع لعابها دارای مقادیر مشخصی سیلیس(مهمترین عنصر در ساخت شیشه) می باشند، در برابر شستشو با انواع مواد شوینده مقاوم خواهد بود. در این مورد نیز می توان از انواع شوینده های استاندارد و یا در بهترین حالت از دستمال مرطوب نیز استفاده نمود.

کد محصولdec1458
وزن50 گرم
جنسسفال
ابعاد7.5*7.5 سانتیمتر
طول آویز6.5 سانتیمتر
قطر7.5 سانتیمتر
ضخامت محصول8 میلیمتر
نوع طرحسمبل ماه تولد مرداد ماه
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکنقاشی رو لعابی
نام هنرمندآقای مرتضایی
نوع کاربردتزئینات دکوری
گروه هنریسفال، سرامیک و کاشی سنتی
زیر گروه هنرینقاشی کاشی سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

آویز سفالی ماه مرداد

آویز سفالی ماه مرداد

محصولات مشابه