گلدان فیروزه کوب مسی

 • dec1022
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  گلدان فیروزه کوب مسی

  گلدان فیروزه کوب مسی

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

درباره گلدان فیروزه کوب:

یکی از علت‌های اصلی توجه وعلاقه‌ی ایرانیان به هنر فیروزه کوبی، زیبایی خاص آن است؛ چرا که مردم ایران همواره به تزئین و ظاهر وسایل اطراف خود توجه ویژه‌ای داشته‌اند. جنس بدنه این گلدان مس می باشد که قطعات فیروزه به صورت موزاییکی در کنار هم در با ظرافت و دقت خاص هنرمند، روی بدنه  قرار گرفته اند. لازم به ذکر است فیروزه های قرار گرفته روی گلدان از جنس بسیار مرغوب می باشد و توسط دست جایگذاری شده اند. قرار گرفتن این گلدان در دکوراسیون، بی شک جلوه زیباتری  به محیط و محل زندگی‌مان خواهد بخشید.

 درباره هنر فیروزه کوبی:

هنر فیروزه کوبی از جمله معدود شاخه های صنایع دستی است که از لحاظ تاریخی سابقه ی طولانی و بلند مدتی ندارد. ولی عدم سابقه  طولانی از ارزش و اعتبار آن نکاسته است و این هنر زیبا  با گیرایی ویژه خود توانسته جایگاه خود را در میان دیگر رشته های صنایع دستی به دست آورد.

سنگ فیروزه یک کانی کمیاب و ارزشمند که به رنگ های طیف فیروزه ای(آبی روشن تا سبز) است که در نیشابور یافت می شود.

 آثار فیروزه کوبی شده، با قرار دادن قطعه های کوچک سنگ فیروزه به حالت موزاییکی بر سطح ظروف، زیورآلات و اشیای تزئینی که از بدنه هایی به جنس مس،برنج،نقره،ورشو و یا برنز هستند، ساخته می شوند. هرچه آثاری که فیروزه کوبی شده اند پر کارتر و منظم تر باشد و فاصله بین قطعات فیروزه کمتر باشد، ارزش هنری آن بیشتر است. خاستگاه این هنر خراسان بوده و بعد به اصفهان منتقل شده است.

نکات نگهداری:

برای نگهداری صحیح از محصولات فیروزه کوب، توصیه می شود از هیچ ماده براق کننده ای روی آن استفاده نشود و در معرض حرارت بالا و مداوم نیز قرار نگیرد. در مورد محصولاتی که از فلز مس در ساختشان استفاده شده برای از بین بردن لکه  می توان از پارچه ای آغشته به آبلیمو و یا سرکه  بر سطح آن کشید و با پارچه ای نرم خشک نمود. برای بازگرداندن درخشندگی در فلز مس می توان از پولیش مس موجود در بازار نیز بهره برد.

کد محصولdec1022
وزن185 گرم
جنسسنگ فیروزه، فلز مس
ارتفاع18.5 سانتیمتر
قطر دهانه ظرف 4.3 سانتیمتر
قطر ته ظرف5*5 سانتیمتر
ضخامت محصول4 میلیمتر
نوع طرحساده
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکفیروزه کوبی
رنگبندیمسی
نام هنرمندنوش مهر
نوع کاربردتزئینی
گروه هنریصنایع دستی فلزی
زیر گروه هنریمینا کاری

نقد و بررسی خود را بنویسید

گلدان فیروزه کوب مسی

گلدان فیروزه کوب مسی

محصولات مشابه