آویز سنگ دار عقیق 1154

 • jew1154
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  آویز سنگ دار عقیق 1154

  آویز سنگ دار عقیق 1154

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

درباره هنر جواهر سازی:
انسان کهن در ابتدا برای زینت و آراستگی خود از نشانه هایی كه از طبیعت الگو برداری كرده بود كمك می گرفت. قدیمی ترین زیورآلاتی یافت شده مربوط به 41 صدف سوراخ شده با قدمت 72 هزار سال در غار Grotte des Pigeons واقع در شرق مراکش هستند. همچنین استفاده از سنگ ها و فلزان در بین النهرین و مصر رایج بود. در زمان های قدیم سنگ های قیمتی علاوه بر ارزش مادی بیشتر جنبه سحر و جادو داشته و به عنوان طلسم برای صاحبان جواهرات محسوب می شده اند.
از جمله روش هایی که امروزه برای ساخت زیور آلات فلزی مورد استفاده است، تو خالی سازی، اره کاری، لحیم کاری، ملیله کاری، مشبک کاری، ریخته گری و ... که با تکنیک های اسید کاری، حکاکی، مینا کاری، فیروزه کوبی و ... تزیین می شوند. همچنین ابزارآلاتی که در جواهرسازی سنتی استفاده می شوند کمان اره، دم بوری، انواع سوهان، تخته نسوز،پنس و ... هستند.
درباره آویز برنجی:
آویز فوق از جنس برنج می باشد که به شیوه برش ورق های برنج و سپس فرم دادن و لحیم کاری ساخته شده است. این آویز دارای سنگ عقیق اصل می باشد، سنگ عقیق در میان جواهرات درجه دوم سنگی مشهور است. بهترین نوع آن به رنگ سرخ، زرد و سفید می باشد. این آویز را بسته به سلیقه خود می توانید با لباس های سنتی و مدرن خود ست کنید.
نکات نگهداری:
برای جلوگیری از تغییر رنگ دادن زیوآلات برنجی از تماس با آب خودداری کنید. اما اگر به هر دلیلی زیورآلات برنجی شما تغییر رنگ داد به راحتی میتوانید آنرا به رنگ اولیه خود بازگردانید. بهترین روش استفاده از سرکه یا آبلیمو می باشد.کافی است پارچه ای را به سرکه یا آبلیمو آغشته کنید و سیاهی و کدری زیور آلات خود را با آن تمیز کنید. بهتر است سنگ عقیق را کمتر در معرض مواد شوینده و تغییرات دمایی و ضزبه قرار دهید.برای شارژ و تقویت خواص سنگ کافی است آنرا به مدت 2 ساعت در آب زلال و به اندازه 3 دقیقه در زیر تابش مستقیم نور آفتاب قرار دهید.

وزن29 گرم
نوع زیورآویز
جنسیتزنانه
جنسفلز برنج
جنس بند یا زنجیرندارد
نقش موتیفساده
فرم موتیفبیضی
رنگ موتیفقرمز
ابعاد موتیف4*3 سانتیمتر
نگیندارد
رنگ نگینقرمز
نوع نگینسنگ عقیق
فرم نگینبیضی
تعداد نگین اصلی1 عدد
طول بند یا زنجیرندارد
سبک طراحیسنتی-مدرن
نوع تکنیکبرشکاری
نام هنرمندخانم علیاری
نحوه بسته شدنندارد
نوع کاربردکاربردی-تزیینی
گروه هنریصنایع دستی فلزی, صنایع دستی سنگی
زیر گروه هنریتراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

آویز سنگ دار عقیق 1154

آویز سنگ دار عقیق 1154

محصولات مشابه