آویز بز و کره فیروزه

 • jew1227
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  آویز بز و کره فیروزه

  آویز بز و کره فیروزه

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۳۳,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود

 درباره هنر جواهر سازی:
انسان کهن در ابتدا برای زینت و آراستگی خود از نشانه هایی كه از طبیعت الگو برداری كرده بود كمك می گرفت. قدیمی ترین زیورآلاتی یافت شده مربوط به 41 صدف سوراخ شده با قدمت 72 هزار سال در غار Grotte des Pigeons واقع در شرق مراکش هستند. همچنین استفاده از سنگ ها و فلزان در بین النهرین و مصر رایج بود. در زمان های قدیم سنگ های قیمتی علاوه بر ارزش مادی بیشتر جنبه سحر و جادو داشته و به عنوان طلسم برای صاحبان جواهرات محسوب می شده اند.
از جمله روش هایی که امروزه برای ساخت زیور آلات فلزی مورد استفاده است، تو خالی سازی، اره کاری، لحیم کاری، ملیله کاری، مشبک کاری، ریخته گری و ... که با تکنیک های اسید کاری، حکاکی، مینا کاری، فیروزه کوبی و ... تزیین می شوند. همچنین ابزارآلاتی که در جواهرسازی سنتی استفاده می شوند کمان اره، دم بوری، انواع سوهان، تخته نسوز،پنس و ... هستند.
درباره آویز برنجی:
آویز فوق از جنس برنج می باشد که به شیوه برش ورق های برنج و سپس فرم دادن و لحیم کاری ساخته شده است.این آویز دارای نگین فیروزه ای رنگ می باشد، فیروزه جواهر آبی رنگ می باشد که احتمالا یکی از قدیمی ترین سنگ شناخته شده می باشد. مرغوبترین فیروزه در کشور ایران کشف شده است و همیشه فیروزه ایرانی با عنوان دارای مرغوبیت کیفیت فیروزه همراه بوده است. این آویز را بسته به سلیقه خود می توانید با لباس های سنتی و مدرن خود ست کنید.
نکات نگهداری:
برای جلوگیری ازتغییر رنگ دادن زیوآلات برنجی از تماس با آب خودداری کنید.اما اگر به هر دلیلی زیورآلات برنجی شما تغییر رنگ داد به راحتی میتوانید آنرا به رنگ اولیه خود بازگردانید.بهترین روش استفاده از سرکه یا آبلیمو می باشد.کافی است پارچه ای را به سرکه یا آبلیمو آغشته کنید وسیاهی و کدری زیور آلات خود را با آن تمیز کنید

کد محصولjew1227
وزن6 گرم
جنسفلز برنج
ابعاد1.6*3 سانتیمتر
ضخامت محصول6 میلیمتر
سبک طراحیسنتی، مدرن
نوع تکنیکریخته گری، برشکاری
نام هنرمندتاجیک
نوع کاربردکاربردی زینتی
گروه هنریصنایع دستی فلزی
زیر گروه هنریزیور آلات سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

آویز بز و کره فیروزه

آویز بز و کره فیروزه

محصولات مشابه