کیف آویز گلیمی سنتی

 • bag1035
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  کیف آویز گلیمی سنتی

  کیف آویز گلیمی سنتی

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۷۳,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود

گلیم نوعی فرش بدون پرز می باشد، که در ابعاد و اندازه های مختلف و مطابق با سلیقه بافنده و سفارش دهنده بافته می شود. نقوش گلیم معمولا از طرح های هندسی و خطوط مستقیم و شکسته، شکل می گیرد.همچنین الیافی که در گلیم به کار میروند طبیعی هستند و هیچ نوع الیاف مصنوعی و یا مواد شیمیایی در تولید گلیم به کار نمی رود.

 محصولات متفاوتی از فرایند گلیم بافی بدست می آید که در چند دهه اخیر نقش فراوانی در زندگی مردم داشته است، از جمله این محصولات کیف ها می باشند. جنس کیف روبرو نیز گلیم می باشد که توسط زنان ترکمن بافته شده است.گلیم ترکمن سبک و محکم می باشد، در این گلیم ها رنگ مهمترین عامل زیبایی و جذابیت است و رنگ قرمز نقش ویژه ای در گلیم های ترکمن ایفا می کند.رنگ های دیگر نیز در گلیم ترکمن بکار می روند مانند نارنجی، آبی، سبز و گاهی زرد که تضاد رنگی فوق العاده زیبایی را بوجود می آورد.

این کیف با طرح و رنگ اصیل، بصورت کاملا دست بافت با نخ پشمی بافته شده است. در بافت گلیم از طرح ها و نقش های متفاوتی استفاده می شود از جمله شطرنجی، نقش حیوانات، نقش اشیا، نقش گیاهان، نقش خورشید و غیره که زیبایی خاصی را به گلیم می دهد.در این کیف از نقوش هندسی ترکمنی که بسیار در قالی بافی ترکمن کاربرد دارد استفاده شده است.

نکات نگهداری:

نخ پشمی مورد استفاده در این محصول توسط هنرمندان بومی به صورت دستی رنگرزی شده است و از ثبات رنگی بالایی برخوردار می باشد.تنها نکته ای که باید در نگهداری از آن مورد توجه قرار  بگیرد این است که به صورت دستی و آب سرد و شامپو شسته شود و در ماشین لباسشویی قرار داده نشود.همچنین بهتر است پس از شستشو بصورت نیمه خشک در هوای آزاد و سایه قرار داد تا خشک شود.

وزن280 گرم
جنسپشم
ابعاد30*27.5*1 سانتیمتر
طول بند یا زنجیر55 سانتیمتر
ضخامت محصول4 میلیمتر
ضخامت بند/دسته/حلقه4 میلیمتر
نوع طرحسنتی/هندسی
نوع تکنیکگلیم بافی
رنگبندیقرمز
نام هنرمنددارنیا
محل تولیدگنبد کاووس
نوع کاربردکیف دستی
گروه هنریبافته های داری و غیر داری
زیر گروه هنریگلیم بافی

نقد و بررسی خود را بنویسید

کیف آویز گلیمی سنتی

کیف آویز گلیمی سنتی

محصولات مشابه