کیف چرم طبیعی زرشکی با سوزندوزی ترکمن

 • bag1041
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  کیف چرم طبیعی زرشکی با سوزندوزی ترکمن

  کیف چرم طبیعی زرشکی با سوزندوزی ترکمن

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۸۱,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود

ایرانیان با پیشینه سه هزار ساله، اولین و قدیمی ترین تولید کنندگان چرم در جهان هستند. آثار باستانی به جا مانده از دوران قبل از میلاد نشان دهنده این است که ایرانیان از حدود 1500 سال قبل از میلاد از پوست برای تهیه لباس، کفش و جنگ افزار استفاده می‌کردند. چرم حیوانی از پوست حیوانات به دست می آید. این حیوانات می‌توانند: گوسفند، گاو، بز، شترمرغ، مار و ... باشند. این کیف های زیبا نیز از چرم طبیعی دوخته شده اند. سطح داخلی این کیف ها با اشبالت مصنوعی که کیفیت و ظاهری مشابه چرم طبیعی دارد، آستر شده تا هم سبب استحکام بیشتر کیف شود و هم حالت و فرم کیف را حفظ نماید. آستر هر کیف همرنگ با چرم مورد استفاده انتخاب شده تا هماهنگی رنگی بهتری برقرار شود. ویژگی خاصی که این کیف ها را از آثار چرمی مشابه متمایز می کند، استفاده از هنر سوزن دوزی ترکمن برای تزیین سطح بیرونی آنهاست. سوزن دوزی یکی از صنایع دستی تزیینی-کاربردی ایران ترکمنهاست که به آن سیاه دوزی ترکمن نیز می گویند. این هنر اصیل و زیبا در آثار چرمی می تواند کاربردی گستره داشته و زیبایی آثار چرمی را چندین برابر نموده و ارزش محصول را افزایش دهد.  

نکات نگهداری:

1-    چرم را باید به صورت دوره ای و هر چند وقت یکبار با اسفنج با پارچه نمناک تمیز کرد و گرد و خاک و لکه های سطحی روی آن را زدود.

2-    چرم را نباید در مقابل حرارت مستقیم و یا حرارت غیر مستقیم طولانی (مانند خورشید) قرار داد؛ زیرا آب شیمیایی چرم بخار شده و چرم حالت خشک و سوختگی پیدا می کند.

3-    حجم چرم در تماس با آب و رطوبت افزایش یافته و کش می آید و با خشک کردن آن در صورت نداشتن توانایی لازم ، چرم حالت اولیه خود را از دست می دهد. در چنین مواردی چرمی که آب خورده را باید به آرامی و در گرمای ملایم خشک کرد و از قرار دادن آن در برابر حرارت و همچنین خورشید خودداری کرد.

4-    تماس چربی و مخصوصا دست چرب با چرم باعث کدر شدن و چرک شدن چرم می شود ، و برگرداندن آن به حالت اولیه دشوار و با ضرر رسیدن به چرم همراه است .

5- وسایلی مانند عطر و ادکلن، آستون، کرم های مخصوص پوست و... در صورت ریزش باعث آسیب دیدن شدید چرم شده، رنگ آن را تغیر داده و آسیب های غیر قابل برگشتی ایجاد می کند به همین دلیل در هنگام حمل این وسایل دقت نمایید.

کد محصولbag1041
وزن110 گرم
جنسچرم طبیعی
ابعاد20* 10.5* 6 سانتیمتر
طول بند یا زنجیر7 سانتیمتر
ضخامت محصول3 میلیمتر
ضخامت بند/دسته/حلقه2 میلیمتر
نوع طرحانتزاعی
نوع تکنیکچرم دوزی، سوزن دوزی
نام هنرمند برند دارنیا
نوع کاربردکاربردی، تزیینی
گروه هنریرودوزی های سنتی
زیر گروه هنریسوزندوزی ترکمن

نقد و بررسی خود را بنویسید

کیف چرم طبیعی زرشکی با سوزندوزی ترکمن

کیف چرم طبیعی زرشکی با سوزندوزی ترکمن

محصولات مشابه