سوپ خوری مسی

 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  سوپ خوری مسی

  سوپ خوری مسی

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

ظروف مسی که از دیرباز مورد توجه و علاقه ایرانیان بوده امروزه بیشتر به عنوان کالای تزیینی مورد استفاده قرار می گیرد. اما این ظروف اگر قلع اندود شده و فرم ساده تر و نقش کمتری داشته باشند می توانند مورد استفاده روزمره قرار گیرند. ساخت اشیای فلزی به روش سرد به «دواتگری» معروف است که شاید بتوان گفت از نخستین شغلهاست و سابقه چند هزار ساله دارد.

محصول فوق که به عنوان قندان و یا شکلات خوری با همین روش ساخته شده دارای دو دسته است که دو فرم گوشواره مانند از هردسته آویزان شده و باعث زیبایی بیشتر محصول گشته است که با فرم پایه قندان هماهنگی خوبی برقرار نموده و زیبایی خاصی به اثر بخشیده است. بدنه خارجی، دسته ها و پایه های مسی رنگ در کنار قسمت داخلی قندان که با اندود قلع به رنگ نقره ای در آمده، هارمونی دلنشینی در آن ایجاد نموده است.

نکات نگه داری:

ظروف مسی را تا حد امکان در ماشین ظرفشویی قرار نداده و آنرا بصورت دستی و با استفاده از پودر و مایع ظرفشویی و اسکاچ نرم شستشو نمایید و از کشیدن سیم های ظرفشویی در داخل آن خودداری فرمایید. دلیل این کار این است که سیم ظرفشویی یا هرچیز مشابهی که نرم نباشد می تواند لایه داخلی این ظروف را (لایه قلع اندود شده به رنگ سفید) از بین برده یا خش دار نماید. البته این لایه داخلی به مرور زمان و به نسبت میزان و نحوه استفاده از ظروف مسی (مخصوصاً طبخ غذاهای ترش در آن) از بین رفته یا لکه های سیاه رنگی داخل آن نمایان می گردد. بنابراین ضروری است هرچند وقت یکبار که سفیدی داخل این ظروف از بین رفت و قرمزی داخل آن نمایان شد مجدداً قلع اندود (سفیدکاری) شود.

وزن10.4g
جنسمس، مس قلع اندود
عرض11.8cm
ارتفاع6.9cm
قطر دهانه ظرف11.8cm
قطر ته ظرف8cm
ضخامت محصول3mm
نوع طرحبدون نقش
نوع تکنیکدواتگری. سفیدکاری
رنگبندیمسی
نام هنرمندناصر منتظری
محل تولیدنجف آباد
نوع کاربردسوپ خوری، کاربردی. تزیینی
گروه هنریصنایع دستی فلزی
زیر گروه هنریدواتگری سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

سوپ خوری مسی

سوپ خوری مسی

محصولات مشابه