کاسه پایه دار مسي زنجان اثر نظریان طرح 2 سایز بزرگ

 • dec1604
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  کاسه پایه دار مسي زنجان اثر نظریان طرح 2 سایز بزرگ

  کاسه پایه دار مسي زنجان اثر نظریان طرح 2 سایز بزرگ

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

از دیرباز خشکبار و آجیل یکی از تنقلات ایرانی ها بوده، که جایگاه خاصی در فرهنگ و مهمانی هایمان داشته. آجیل خوری مسی دارنیا، انتخاب یک ظرف مناسب، که در عین زیبایی معیارهای دیگری همچون کاربردی بودن و مرغوبیت و اصالت ساخت را دارا باشد، برای شما راحت کرده است. همنشینی آجیل در ظرف پایه دار مسی، پذیرایی سنتی شما را تکمیل میکند. این ظرف با داشتن پایه ای که در انتهای آن نیم دایره ای دالبردار برای ایست بهتر قرار گرفته و کاسه کودی که لبه های بیرونی آن نیز دالبر است و بدنه چکش کاری شده اش خالی از هرچیزی نیز زیباست. درون این ظرف برای کیفیت در استفاده، با قلع سفید شده که علاوه بر زیبایی، از اکسید شدن مس نیز جلوگیری میکند. هنر قلع کاری یا همان سفیدکاری یکی از هنرهای وابسته به مسگری است. در ایران به دلیل علاقه زیاد به ظروف و هنر مسگری نمی توان آن را به یک شهر محدود کرد و خاستگاهی برای آن در نظر گرفت به گونه ای که در تمام ایران بازاری به نام مسگرها نامیده شده که هنوز در برخی ازین بازارها هنرمندان به قوت بازو و ضرب چکش خود انواع ظروف تزیینی و کاربردی را تولید میکنند.

نکات نگهداری:

برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید. ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی قسمت هایی از ظرف که روکش قلع ندارند، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک
2-لیمو ترش
3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده
4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک
5-لیمو ترش و نمک
(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر میگردند.
کد محصولdec1604
وزن554 گرم
جنسمس
ارتفاع19 سانتیمتر
قطر20 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندنظریان
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

کاسه پایه دار مسي زنجان اثر نظریان طرح 2 سایز بزرگ

کاسه پایه دار مسي زنجان اثر نظریان طرح 2 سایز بزرگ

محصولات مشابه