کاسه پایه دار مسي اثر زائری طرح 2 سایز بزرگ

 • dec1599
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  کاسه پایه دار مسي اثر زائری طرح 2 سایز بزرگ

  کاسه پایه دار مسي اثر زائری طرح 2 سایز بزرگ

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده


نور در كاسه مس ، چه نوازش ها مي ريزد.

کاسه پایه دار مسی دارنیا که مناسب پذیرایی در محفل های گرم و دوستانه است، از مس مرغوب با ضخامت مناسب ساخته شده که جلوه ای خاص به آن داده. برای کاربرد هرچه بهتر، درون ظرف قلع اندود شده که از اکسید شدن مس و تغییر رنگ آن جلوگیری میکند؛ همچنین از ورود بیش از اندازه مس به مواد خوراکی داخل ظرف جلوگیری میکند. به دلیل فرم نیم دایره ظرف برای ایست بهتر آن سه پایه به ظرف پرچ شده. از دوطرف نیز به صورت قرینه دو قلاب به بدنه پرچ شده که دسته ها همچون گوشواره از آن آویزانند. با توجه به ابعاد ظرف میتوان از آن به عنوان ظرف میوه و دیگر کاربردهای پذیرایی و همچنین به عنوان دکور در منازل استفاده کرد. مسگری هنری کهن است که همچنان کاربرد داشته و توسط دستان هنرمند به روش سنتی ساخته می شود.

نکات نگهداری:

مس فلزی قرمز، مایل به نارنجی است. که در برابر حرارت مستقیم مقاوم بوده و گرما را به طور همگن پخش میکند. به همین خاطر در ساخت ظروف و ابزار آشپزی کاربرد دارد. برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید. ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی این ظروف، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشند. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده
4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک
5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر میگردند.

کد محصولdec1599
وزن873 گرم
جنسمس
ارتفاع11سانتیمتر
قطر23 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندزائری
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

کاسه پایه دار مسي اثر زائری طرح 2 سایز بزرگ

کاسه پایه دار مسي اثر زائری طرح 2 سایز بزرگ

محصولات مشابه