کاسه پایه دار مسي اثر زائری طرح 1 سایز کوچک

 • dec1588
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  کاسه پایه دار مسي اثر زائری طرح 1 سایز کوچک

  کاسه پایه دار مسي اثر زائری طرح 1 سایز کوچک

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

نقل دان مسی

یک میز با رومیزی ترمه و ظرف های مسی؛ تصورش را بکنید چه میز گرم و صمیمی خواهد بود. با سلیقه تمام ظرف های براق مسی را روی ترمه بچینید و لذت پذیرایی و میزبانی را با آن ها تجربه کنید. ظروفی که با طراحی کلاسیک توسط دستان هنرمند مسگر ساخته و پرداخته شده و نقشی از هنر در آن جاری است. از خاطرات و دور همی هایتان قابی ماندگار بسازید. هنر مسگری، که میتوان آن را حرفه مسگری نیز نامید، هنری است سنتی که در آن هنرمند با چکش کاری بر مس، با ابزارهای مختلف به صورت دستی ظروفی متنوع می سازد. قدمت این هنر به هزاران سال می رسد. در ایران به دلیل علاقه زیاد به ظروف و هنر مسگری نمی توان آن را به یک شهر محدود کرد و خاستگاهی برای آن در نظر گرفت به گونه ای که در تمام ایران بازاری به نام مسگرها نامیده شده که هنوز در برخی ازین بازارها هنرمندان به قوت بازو و ضرب چکش خود انواع ظروف تزیینی و کاربردی را تولید میکنند. در این نقل دان قسمت پایه به بدنه پرچ شده و سطح داخلی روکشی از قلع دارد تا از اکسید شدن مس جلوگیری می کند.

 

نکات نگهداری:

ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی قسمت هایی از ظرف که روکش قلع ندارند، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

 

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده
4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک
5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر می شوند.برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید.

 

کد محصولdec1588
وزن116 گرم
جنسمس
ارتفاع10سانتیمتر
قطر9 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندزائری
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

کاسه پایه دار مسي اثر زائری طرح 1 سایز کوچک

کاسه پایه دار مسي اثر زائری طرح 1 سایز کوچک

محصولات مشابه