لیوان پایه دار مسي زنجان اثر محمدی طرح 2

 • dec1708
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  لیوان پایه دار مسي زنجان اثر محمدی طرح 2

  لیوان پایه دار مسي زنجان اثر محمدی طرح 2

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۳۹,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود

در گذشته های دور بازارهای مسگری رونقی خاص داشتند؛ اما با وارد شدن کالاهای مختلف به بازار و تغییر شیوه های زندگی ظروف مسی به تدریج از مطبخ های قدیمی رخت بر بستند و جای خود را به انواع ظروف وارداتی و خارجی دادند. برخی ظروف به اوراقی ها رفتند و برخی دیگر توسط افراد خوش ذوق و هنرمند خانواده ها به وسایل تزئینی خانه تبدیل شد. با گذشت زمان ظروف مسی دوباره به جایگاه قبل خود بازگشتند و صدای پرطنین چکش مسگران را دوباره می توان به گوش شنید. حتما تا به حال راجب نوشیدن آب در ظروف مسی و فواید آن شنیده اید. آب را از شب قبل  در لیوان مسی ریخته و ناشتا بنوشید تا از خواص آن بهره ببرید. اما دقت کنید این امر به شرطی درست است که داخل لیوان و یا ظرف مسی شما قلع اندود شده باشد تا از ورود بیش از اندازه مس به بدن جلوگیری کند. روکش قلع از اکسید شدن مس نیز جلوگیری می کند و تغییر رنگ نمی دهد. لیوان پایه دار مسی دارنیا دارای ابعادی مناسب و پایه ای بلند جهت استفاده آسان می باشد؛ میتوان آن را از یک شربت خنک پر کرد و دل تابستان نوش جان کرد.

 

نکات نگهداری:

ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی قسمت هایی از ظرف که روکش قلع ندارند، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده

4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک

5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند می توانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر می شوند.برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید.

کد محصولdec1708
وزن123 گرم
جنسمس
ارتفاع13.5 سانتیمتر
قطر8 سانتیمتر
قطر دهانه ظرف8 سانتیمتر
قطر ته ظرف4.5 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندمحمدی
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

لیوان پایه دار مسي زنجان اثر محمدی طرح 2

لیوان پایه دار مسي زنجان اثر محمدی طرح 2

محصولات مشابه