جاقاشقی مسي اثر زائری طرح 1

 • dec1594
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  جاقاشقی مسي اثر زائری طرح 1

  جاقاشقی مسي اثر زائری طرح 1

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

جا قاشقی، یخدان مسی

صدای چکش مسگری می آید، که میکوبد و فلز را شکل می دهد. ردی از احساسش بر مس می گذارد و هنرش را ماندگار میکند.. مسگری، هنری کهن است، که حرفه ای کاربردی نیز به حساب می آید و قدمت آن به هزاران سال می رسد. در ایران به دلیل علاقه زیاد به ظروف و هنر مسگری نمی توان آن را به یک شهر محدود کرد و خاستگاهی برای آن در نظر گرفت به گونه ای که در تمام ایران بازاری به نام مسگرها نامیده شده که هنوز در برخی ازین بازارها هنرمندان به قوت بازو و ضرب چکش خود انواع ظروف تزیینی و کاربردی را تولید میکنند. یکی از هنرهای وابسته به مسگری سفیدکاری است، که همواره در کنار آن قرار دارد. سطح داخلی این جاقاشقی با روکشی از قلع سفیدکاری شده، که از اکسید شدن مس جلوگیری می کند. دستگیره ها از دوطرف به بدنه پرچ شده اند و با تسمه ای مسی که چکش کاری شده دسته ای برای آن تعبیه شده. قلم زنی نیز یکی از هنرهای قدیمی و وابسته به مس است که هنرمند در آن نقشی با چکش و قلم بر مس ایجاد می کند. هرچه این نقوش از ظرافت بالایی برخودار باشد، ارزشمندتر است. نمونه جا قاشقی با بکار گرفتن سه هنر مسگری، سفیدکاری و قلم زنی زیبایی خود را چندبرابر کرده که میتوان از آن به عنوان تزیین در دکور خانه خود نیز استفاده کنید. لذت پذیرایی درظروف مسی، با طراحی کلاسیک که توسط دستان هنرمند مسگر ساخته و پرداخته شده را تجربه کنید.

نکات نگهداری:

ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی قسمت هایی از ظرف که روکش قلع ندارند، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

 

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده
4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک
5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر می شوند.برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید.

 

کد محصولdec1594
وزن203 گرم
جنسمس
ارتفاع15 سانتیمتر
قطر9 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندزائری
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

جاقاشقی مسي اثر زائری طرح 1

جاقاشقی مسي اثر زائری طرح 1

محصولات مشابه