لیوان مسي اثر زائری طرح 1 سایز بزرگ

 • dec1591
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  لیوان مسي اثر زائری طرح 1 سایز بزرگ

  لیوان مسي اثر زائری طرح 1 سایز بزرگ

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

لیوان مسی بزرگ

حتما تا به حال راجب نوشیدن آب در ظروف مسی شنیده اید. هندوها طبق عادتی قدیمی آبی را که از شب قبل  در لیوان مسی ریخته اند، ناشتا می نوشند تا از خواص آن بهره ببرند. اما دقت کنید این امر به شرطی درست است که داخل لیوان و یا ظرف مسی شما قلع اندود شده باشد تا از ورود بیش از اندازه مس به بدن جلوگیری کند. روکش قلع از اکسید شدن مس نیز جلوگیری میکند و تغییر رنگ نمی دهد. لیوان سایز بزرگ مسی دارنیا دارای ابعادی کمی بزرگ تر نسبت به یک لیوان معمولی است که میتوان آن را از یک شربت خنک پر کرد و دل تابستان نوش جان کرد. همچنین می توان از آن برای گرم کردن شیر نیز استفاده کرد؛ و آن رابر روی حرارت قرار داد.

 

نکات نگهداری:

ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی قسمت هایی از ظرف که روکش قلع ندارند، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

 

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده
4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک
5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر می شوند.برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید.

 

کد محصولdec1591
وزن141 گرم
جنسمس
ارتفاع8 سانتیمتر
قطر9 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندزائری
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

لیوان مسي اثر زائری طرح 1 سایز بزرگ

لیوان مسي اثر زائری طرح 1 سایز بزرگ

محصولات مشابه