لیوان مسي زنجان اثر نظریان طرح 1

 • dec1445
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  لیوان مسي زنجان اثر نظریان طرح 1

  لیوان مسي زنجان اثر نظریان طرح 1

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

لیوان های مسی درون سینی کنار هم ایستاده اند و منتظرند از دسته ی منحنی و برنجی زیبایشان آنها را بر دست بگیرید و یک لیوان آب خنک گوارای وجودتان کنید. یک لیوان کمر باریک با طراحی کلاسیک که با هنری تاریخی، یعنی مسگری ساخته شده است. هنر مسگری، که میتوان آن را حرفه مسگری نیز نامید، هنری است سنتی که در آن هنرمند با چکش کاری بر مس، با ابزارهای مختلف به صورت دستی ظروفی متنوع می سازد. قدمت این هنر به هزاران سال میرسد؛ هنری کهن که شاید پررنگ تر از قبل جای خود را در خانه ها حفظ کرده. در ایران به دلیل علاقه زیاد به ظروف و هنر مسگری نمی توان آن را به یک شهر محدود کرد و خاستگاهی برای آن در نظر گرفت به گونه ای که در تمام ایران بازاری به نام مسگرها نامیده شده که هنوز در برخی ازین بازارها هنرمندان به قوت بازو و ضرب چکش خود انواع ظروف تزیینی و کاربردی را تولید میکنند. شکل این لیوان، آن را مناسب نوشیدن انواع نوشیدنی ها از جمله آب، شربت و حتی چای می کند. دسته این لیوان دارای انحنایی مناسب برای دردست گرقتن می باشد که به بدنه پرچ شده و جنس آن آلیاژ برنج است. درون لیوان نیز، قلع اندود شده که علاوه بر زیبایی باعث جلوگیری از ورود بیش از اندازه مس به مواد داخل لیوان میشود. همچنین از اکسید شد مس و تغییر رنگ آن نیز جلوگیری می کند.

نکات نگهداری:

برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید. ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی قسمت هایی از ظرف که روکش قلع ندارند، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده
4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک
5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر میگردند.

کد محصولdec1445
وزن144 گرم
جنسمس
ارتفاع10.5 سانتیمتر
قطر7 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکدواتگری
نام هنرمندنظریان
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی
زیر گروه هنریدواتگری سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

لیوان مسي زنجان اثر نظریان طرح 1

لیوان مسي زنجان اثر نظریان طرح 1

محصولات مشابه