ظرف هفت سین ماهی بزرگ

 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  ظرف هفت سین ماهی بزرگ

  ظرف هفت سین ماهی بزرگ

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۵,۵۰۰ تومان

موجودی: موجود

نوروز یکی از زیباترین و ماندگارترین آیین‌های ایرانیان و ایرانی‌تباران است که در گستره جهانی برگزار می‌شود و مجموعه آیین‌های نوروزی از حاجی فیروز و چهارشنبه‌سوری و خانه‌تکانی تا سفره هفت سین و دید و بازدید و سیزده به در، در گذر هزاران سال تکوین یافته‌اند و در هر گوشه از سرزمین‌های ایرانی، با تفاوت‌هایی پاس داشته می‌شوند. نهادن ماهی قرمز ، این میهمان همه ساله سفره هفت سین بسیاری از خانواده‌های ایرانی که کوچک‌تر ها خیلی به آن علاقه دارند، بر سفره هفت‌سین بنیانی فرهنگی دارد. ماهی قرمز، تاریخی چند هزارساله را پشت سر نهاد تا به عنوان قدیمی‌ترین ماهی خانگی یا زینتی به حوض خانه‌های مردم و آب نماهای عمومی راه یافته است و مهمان کوچک نوروزی سفره‌های هفت‌سین ایرانیان شده است. در این‌جا به نظر می رسد که رنگ «سرخ» این ماهی به عنوان نماد یا نشانه مهر، پیروزی، شادی، سرزندگی و برکت معنا می یابد. چنان که اهمیت رنگ قرمز در دیگر سنت‌های نوروزی نیز دیده می‌شود که از آن میان می‌توان به مواردی همچون « روبان سرخ » که بر میان سبزه‌نوروزی می‌بندند، «تن‌پوش سرخ» حاجی فیروز، نصب «پارچه قرمز» بر سردر خانه‌ها در برخی از نقاط تاجیکستان، جشن نوروزی « گل سرخ » در بلخ افغانستان، به پیشواز نوروز رفتن با آتش جشن چهارشنبه سوری (سرخی) و طلب « سرخی » از آتش پاک، و همچنین نهادن «سیب سرخ» بر سر سفره هفت‌سین، اشاره نمود.

 محصول فوق با داشتن شکلی تجریدی از ماهی در بردارنده ی بخشی از مفاهیم ذکر شده می باشد. این شکل تجریدی در راستای عملکردی بودن محصول است به نحوی که به صورت یک بشقابک در آمده است تا ضمن بهره مندی از زیبایی دارای کارکرد نیز باشد. پوشش رنگی بسیار زیبا و براق این محصول که فرمی پتینه ای به خود گرفته است در هر چه جذاب تر شدن آن افزوده است. پیشنهاد می شود تا در چیدمان هر نوع سفره ی تزیین و یا انواع میزها از محصول فوق استفاده شود تا در عین زیبایی، هویت بخش محافل شما باشد. 

نکات نگهداری:
با توجه به اینکه جنس این محصول از سفال می باشد لذا از برخورد اجسام سنگین با آن ها جلوگیری شود. اگر چه پوشش رنگی آن از رنگ های با کیفیت اکریلیک می باشد اما در صورت امکان از تماس اشیاء تیز و برنده جهت جلوگیری از خراشیده شدن رنگ پرهیز شود. همچنین در صورتی که قصد چیدمان بیش از یک محصول را دارید، سعی شود تا از تماس و ساییده شدن آن ها به یکدیگر خودداری شود. با توجه به اینکه رنگ های اکریلیک عمدتا قابل شستشو می باشند اما در صورت امکان از شستشوی این محصول پرهیز شود و برای گردگیری بهتر است از یک پارچه ی نرم و مرطوب و بدون اعمال فشار استفاده شود.

وزن100 گرم
جنسسفال
طول11 سانتیمتر
عرض10.5 سانتیمتر
نوع طرحستاره هشت پر
نوع تکنیکورقه ای
نام هنرمندمریم عظیمی
محل تولیدتهران
نوع کاربردتزیینی
گروه هنریسفال، سرامیک و کاشی سنتی
زیر گروه هنریسفالگری سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

ظرف هفت سین ماهی بزرگ

ظرف هفت سین ماهی بزرگ

محصولات مشابه