ظرف هفت سین حوض ماهی بزرگ

 • dec1157
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  ظرف هفت سین حوض ماهی بزرگ

  ظرف هفت سین حوض ماهی بزرگ

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

اعتقادات پیشینیان عمدتا ناشی از تجربه بوده که با گذشت زمان صحت بسیاری از آن‌ها به اثبات رسیده است. محمد کریم پیرنیا در کتاب آشنایی با معماری اسلامی ایران درباره شکل حوض در معماری سنتی ایران می‌نویسد: در جلو کوشک اصلی باغ‌ها معمولا یک استخر به شکل مربع یا مستطیل وجود داشته است. استخرهای گرد، پیش از اسلام و اوایل اسلام معمول بوده، ولی بعدها به کار نمی رفته. حوض بیضی شکل را هیچ وقت نمی‌ساختند و اعتقاد بر این بوده که آب در حوض بیضی زودتر گندیده می‌شود. بعدها این حوض‌ها یک شکل هندسی منظم و ساده از شش ضلعی تا دوازده ضلعی به خود گرفته است. حوض دارای مفاهیم نمادین نیز هست، چنان که «استیرلن» حوض مرکزی بناهایی چون مسجد امام اصفهان را منعکس کننده تصویر گنبد آسمان و پیونددهنده فضای زمینی و آسمانی دانسته و ریچاردز نیز حوض مرمرین مرتفع وسط باغ تاجمحل را نماد حوض کوثر دانسته است. واژه حوض نیز گاه معانی خاص و نمادینی داشته است. از جمله حوض آب یا حوض ماهی برای برج حوت و آسمان، حوض کوثر برای حوض بهشت، و حوض کرسی برای آتش زیرکرسی.
محصول فوق که به نحوی دلنشین تداعی کننده ی حوض ایرانی و ماهی قرمز است با انحنای ویژه ای در مرکز خود که همانند کاسه شده است علاوه بر رویکرد تزیینی دارای کیفیتی عملکردی نیز شده است. این محصول با در نظر گرفتن سلیقه ی مخاطب در استفاده از محصولات سنتی می تواند متبلور کننده ی خاطرات کودکی در خانه های قدیمی باشد.
نکات نگهداری:
با توجه به اینکه جنس این محصول از سفال می باشد لذا از برخورد اجسام سنگین با آن ها جلوگیری شود. اگر چه پوشش رنگی آن از رنگ های با کیفیت اکریلیک می باشد اما در صورت امکان از تماس اشیاء تیز و برنده جهت جلوگیری از خراشیده شدن رنگ پرهیز شود. همچنین در صورتی که قصد چیدمان بیش از یک محصول را دارید، سعی شود تا از تماس و ساییده شدن آن ها به یکدیگر خودداری شود. با توجه به اینکه رنگ های اکریلیک عمدتا قابل شستشو می باشند اما در صورت امکان از شستشوی این محصول پرهیز شود و برای گردگیری بهتر است از یک پارچه ی نرم و مرطوب و بدون اعمال فشار استفاده شود.

وزن100 گرم
جنسسفال
قطر10 سانتیمتر
نوع طرحستاره هشت پر
نوع تکنیکورقه ای
نام هنرمندمریم عظیمی
محل تولیدتهران
نوع کاربردتزیینی
گروه هنریسفال، سرامیک و کاشی سنتی
زیر گروه هنریسفالگری سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

ظرف هفت سین حوض ماهی بزرگ

ظرف هفت سین حوض ماهی بزرگ

محصولات مشابه