مگنت سفالی چشم نظر بز

 • dec1192
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  مگنت سفالی چشم نظر بز

  مگنت سفالی چشم نظر بز

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۱۲,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود

درباره مگنت چشم نظر بز:

مگنت چشم نظر بز از جنس سفال می باشد که روی آن با پوششی به نام لعاب، منقوش شده است. در این مگنت از تکنیک نقاشی رو رنگی که یکی از تکنیک های لعاب می باشد استفاده شده است. در این تکنیک ابتدا خشت کاشی را آماده می کنند سپس آنرا در کوره می پزند و بعد از پخت روی آن را با لعاب قلعی می پوشانند و باز در کوره می گذارند و بعد روی آنرا با مخلوط لعاب و اکسید های رنگ کننده نقاشی می کنند و در مرحله آخر دوباره در کوره آن را می پزند. نقوش برجسته روی سرامیک ها می تواند به دو روش ایجاد شود، اولین روش ایجاد طرح در مرحله ایجاد خشت با استفاده از پرس در قالب و روش دوم، در مرحله آخر با استفاده از لعاب هایی که پس از پخت برجسته می شوند می توان این برجستگی را ایجاد کرد. در این مگنت از نقش بز استفاده شده و نقش بزكوهی در ایران باستان، با مضمون آبخواهی، زایندگی، فراوانی نعمت و محافظت است.   مگنت چشم نظر را می توانید بر روی وسایلی که مگنت را جذب میکند قرار دهید. همچنین می تواند هدیه ای زیبا و ارزشمند برای عزیزانتان باشد.

درباره سفال و لعاب:

ایرانیان از دوران باستان با صنعت سفالگری آشنا بودند، استفاده از لعاب برای اولین بار در هزاره دوم ق.م در شوش دیده شده است. ایرانیان همواره در تلاش برای زیبایی و استحکام آن کم کم به کشف و ساختن لعاب نیز پرداختند. سفال بدون روکشی به نام لعاب متخلخل است و آب و مایعات از آن خارج می شود. ولی لعاب باعث می شود تا جدار آن غیر قابل نفوذ شده و برای نگهداری مایعات مناسب تر شود. همچنین لعاب به زیبایی ظرف می افزاید و به هنرمند نیز امکان خود نمایی می دهد.آجرهای مینایی در کاخ آپادانای شوش که هم اکنون نمونه هایی از آن در موزه لوور پاریس است نشان می دهد که، هخامنشیان با فن لعاب کاملا آشنایی داشتند.

نکات نگهداری:

با توجه به اینکه انواع لعابها دارای مقادیر مشخصی سیلیس(مهمترین عنصر در ساخت شیشه) می باشند، در برابر شستشو با انواع مواد شوینده مقاوم خواهد بود. در این مورد نیز می توان از انواع شوینده های استاندارد و یا در بهترین حالت از دستمال مرطوب نیز استفاده نمود

کد محصولdec1192
وزن50 گرم
جنسسفال
ابعاد10*4.5 سانتیمتر
طول آویزندارد
ضخامت محصول8 میلیمتر
نوع طرحبز
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکنقاشی رو لعابی
نام هنرمندآقای مرتضایی
نوع کاربردتزئینات دکوری
گروه هنریسفال، سرامیک و کاشی سنتی
زیر گروه هنرینقاشی کاشی سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

مگنت سفالی چشم نظر بز

مگنت سفالی چشم نظر بز

محصولات مشابه