پالتو هاویر

 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  پالتو هاویر

  پالتو هاویر

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

 • 38

جنس این پالتومخمل می باشد، در قسمت زیر یقه تا پایین پالتو، طرحی با اصالت ترکمن به روش گلدوزی نقش بسته است، این نقوش در قالی های ترکمن به وضوح قابل مشاهده هستند. هدف ازبکار بردن نقوش ترکمن دراین گلدوزی ها، قرار دادن سنت در کنارمدرنیته و به عبارتی استفاده از سنت در قالب مدرنیته است. نقوش گلدوزی شده در این پالتو، هنر دست زنان این مرز و بوم می باشد.
گلدوزی هنریست برای دوختن طرح های مختلف با سوزن و انواع نخ بر روی پارچه، که قدیمی ترین نمونه های گلدوزی شده ایرانی که در دست است، متعلق به دوران سلجوقی می باشد. رنگبندی نقوش گلدوزی شده روی این پالتو، زیبایی و جذابیت رنگی خاص این پالتو را چندین برابر کرده است. پالتو هاویر مناسب استفاده در فصل سرد و زیبای زمستان می باشد. هاویر نامی است، لری به معنی در یاد مانده .
نکات نگهداری:
این پالتو به هر طریقی قابل شستشو است ولی توصیه می شود برای طولانی ماندن عمر این پالتو وهمچنین به دلیل اینکه گلدوزی کار شده روی این پالتو هنر دست است و ظرافت خاصی دارد، از انداختن در لباسشویی و شستشو با پودرهای دست و ماشین خودداری کنید. دراین صورت پیشنهاد می شود از مایع لباسشویی برای شستشو و آبکشی این پالتو استفاده شود. همچنین نخ های گلدوزی شده در این پالتو از مرغوب ترین نخ های موجود می باشد و به هیچ عنوان رنگ پس نمی دهد و کم رنگ نمی شود.

وزن700 گرم
جنسمخمل
سایز38
قد90 سانتیمتر
قد آستین60 سانتیمتر
نوع یقهساده
سبک طراحیسنتی مدرن
نوع تکنیکگلدوزی
رنگبندیزرشکی
نوع کاربردپالتو
گروه هنریرودوزی های سنتی
زیر گروه هنریسوزندوزی ترکمن

نقد و بررسی خود را بنویسید

پالتو هاویر

پالتو هاویر

محصولات مشابه