قندان ویترای

 • dec1293
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  قندان ویترای

  قندان ویترای

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

درباره قندان ویترای:

محصول مورد نظر با استفاده از تکنیک ویترای (نقاشی روی شیشه) تولید شده است. سطح روی قندان با استفاده از خمیرهای دورگیر و رنگهای مخصوص نقاشی روی شیشه طراحی شده است. یکی از ویژگی های رنگ های مورد استفاده در تکنیک ویتراي، آن است که تاثیر منفی بر روی خاصیت شفافیت شیشه نمی گذارد. به همین دلیل استفاده از این قندان در کنار سایر ظروف، ظرافت و شفافیت ویژه ای به چیدمان خانه شما می دهد.

درباره هنر ویترای:

نقاشی پشت شیشه ویتراي، از هنرهای بسیار قدیمی اروپاست و اولین نمونه های کشف شده آن در منطقه آپولیا درجنوب ایتالیای امروزی می باشد ومربوط به دوران هلنی دراواخر قرن سوم میلادی است، تزیین ظروف شیشه ای با رنگ و نقاشی، هنری است که قرن ها درمیان ملل مختلف محبوبیت داشته است و آثار متعدد و متنوعی را می توان درموزه های نقاط مختلف جهان یافت.

برای نقاشی روی شیشه از اکسیدهای مختلف فلزات (به صورت پودر) در ترکیب با "تربانتین" و روغن مخصوص، که مخلوط و ساییده شده است و از غلظت  لازم برخوردار است،استفاده می کنند.

در نقاشی برروی شیشه با قلم مو به کار نقاشی برروی شیشه و منقوش ساختن آن می پردازند.در نقوش کار شده برروی شیشه ها، بیشتراز نقوش سنتی استفاده می شود.پس از نقاشی نیزبه منظور ثابت کردن رنگ های نقاشی شده به روی شیشه اشیا نقاشی شده را به مدت 2 تا 4 ساعت در کوره ای با دمای 500 تا 600 درجه سانتی گراد قرار می دهند وسپس کوره را خاموش می کنند و پس  از سرد شدن کامل کوره، اشیا را از آن خارج می کنند.

نکات نگهداری:

نکته مهم در مورد نگهداری محصولاتی بلوری و کریستالی این است که زمانی که ظرف کریستال در دمای اتاق قرار دارد آن را بشویید، زیرا کریستال‌ها ظریف و شکننده هستند و در مقابل تغییرات زیاد دما، در آب داغ یا سرد حساس می‌باشند و ممکن است ترک خورده و بشکنند. همچنین حتما به صورت دستی شسته و به هیچ وجه در ماشین ظرفشویی قرار داده نشوند. این ظروف را با یک اسفنج یا پارچه که با ترکیب آب گرم مرطوب شده است تمیز کنید.

 

وزن350 گرم
جنسکریستال
طول8.5 سانتیمتر
عرض8.5 سانتیمتر
ارتفاع11.5 سانتیمتر
ضخامت محصول0.5 سانتیمتر
نوع طرحانتزاعی
سبک طراحیمدرن
نوع تکنیکویترای
نام هنرمندتارا احمد پور
نوع کاربردتزیینی
گروه هنریآبگینه
زیر گروه هنرینقاشی پشت شیشه

نقد و بررسی خود را بنویسید

قندان ویترای

قندان ویترای

محصولات مشابه