کاسه سفالی میناکاری پایه دار کوچک

 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  کاسه سفالی میناکاری پایه دار کوچک

  کاسه سفالی میناکاری پایه دار کوچک

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

 • یک
 • دو
 • سه

میناکاری هنری با پیشینه‌ای در حدود پنج هزار سال است که برای زیبایی بخشیدن زیور آلات و ظروف مختلف استفاده میشده ‌است. این هنر ترکیبی از آتش و خاک است که با هنر نقاشی آمیخته می‌گردد و نقش‌های زیبایی را می‌آفریند. به گفته برخی کارشناسان و در پی تطبیق دادن میناکاری‌های بیزانس با آثار ایرانی، این هنر در ایران شکل گرفته و سپس به دیگر کشورها رفته‌است. البته در اروپا آثاری باستانی یافت شده که پیشنیه‌ای بسیار طولانی دارند. برای نمونه شش انگشتر طلا مربوط به سیزده سده پیش از میلاد در قبرس یافت شده که نمونه‌ای از میناکاری مرصع می‌باشند. یکی از روش های متداول در لعاب مینایی روش معمول در ساخت سفالهای مینایی كه منتسب به كاشان و برخی دیگر از شهرهای ایران مركزی در سدهء ششم شناخته شده است، می باشد. احتمالا این روش ریشه در آزمایشهای سفالگران نیشابور و سمرقند داشته كه تلاش می كردند پس از پختن سفالینه های دارای نقش یا لعابی بر سطح ، آنها را نقش اندازی و بار دیگر در كوره حرارت دهند تا طرحی سفید رنگ بوجود آید.
با توجه به اینکه یکی از مواردی که نقش پر رنگی در ضیافت های ایرانی دارد، استفاده از انواع تنقلات می باشد، لزوم استفاده از ظرف های ویژه و ارزنده در پذیرایی از میهمانان نشان از حُسن سلیقه ی میزبان خواهد داشت. لذا این محصول با داشتن فرم کاسه مانند می تواند نشانگر بذل توجه و قدرشناسی شما در میزبانی عزیزانتان باشد. همچنین نقوش مورد استفاده در این محصول نیز از نقوش سنتی بسیار زیبا و اصیل است که دارای جذابیت بالایی می باشد. در عین حال این محصول می تواند به تنهایی زینت بخش منزل و یا محل کارتان باشد. این محصول به همراه دیگر محصولات مشابه معرفی شده، می تواند چیدمانی دلپذیر برای شما رقم بزند.
نکات نگهداری :
سفالینه های لعابدار به طور عمده از شرایط مطلوبی برای نگهداری برخوردارند. دلیل این موضوع می تواند در روند تولید ویژه ی آنها باشد. با توجه به اینکه سفال های لعابدار معمولا دو بار پخته می شوند، از مقاومت بالایی برخوردار خواهند بود. همچنین با توجه به اینکه انواع لعابها دارای مقادیر مشخصی سیلیس(مهمترین عنصر در ساخت شیشه) می باشند، در برابر شستشو با انواع مواد شوینده مقاوم خواهد بود. در این مورد نیز می توان از انواع شوینده های استاندارد و یا در بهترین حالت از دستمال مرطوب نیز استفاده نمود.

کد محصولdec1156
وزن210 گرم
جنسسفال
ارتفاع11 سانتیمتر
قطر10 سانتیمتر
نوع طرحسنتی
نوع تکنیکمیناکاری
نام هنرمندخوش رخ
نوع کاربردکاربردی-تزیینی
گروه هنریسفال، سرامیک و کاشی سنتی
زیر گروه هنریمینا کاری

نقد و بررسی خود را بنویسید

کاسه سفالی میناکاری پایه دار کوچک

کاسه سفالی میناکاری پایه دار کوچک

محصولات مشابه