ظرف دردار مسي زنجان اثر محمدی سایز متوسط

 • dec1718
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  ظرف دردار مسي زنجان اثر محمدی سایز متوسط

  ظرف دردار مسي زنجان اثر محمدی سایز متوسط

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۷۹,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود

در کنار سماور ظرفی نشسته است که نور بر تنش می رقصد. مادرم همیشه عصر ها چای دم می کند و از ظرف براق کنار سماور چای خشک ها را با چند پر بهارنارنج بر می دارد. هیچ جای جهانم چای به این دلچسبی و خوش عطری ننوشیده ام. راز مادر شاید همین ظرف مسی ساده ای باشد که همیشه چای را در آن نگه می دارد. ظرف استوانه ای با دری مناسب که کاملا بر روی آن کیپ شده تا از ورود رطوبت به مواد داخل ظرف جلوگیری کند. ازاین استوانه در دار می توان به عنوان ظرفی کاربردی برای نگهداری مواد غذایی استفاده نمود. چرا که سطح داخلی ظرف کاملا قلع اندود شده تا از ورود بیش از حد مس به مواد خوراکی جلوگیری کند و همچنین مانع از اکسید شدن مس گردد. در ساخت این ظرف از مس ضخیم و مقاوم استفاده شده همچنین سطح کار جهت دوام بیشتر درخشندگی، با مواد آنتی اکسید پوشیده شده است.

نکات نگهداری:

ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی قسمت هایی از ظرف که روکش قلع ندارند، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده

4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک

5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند می توانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر می شوند.برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید.

کد محصولdec1718
وزن 318گرم
جنسمس
ارتفاع15.5 سانتیمتر
قطر10.6 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندمحمدی
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

ظرف دردار مسي زنجان اثر محمدی سایز متوسط

ظرف دردار مسي زنجان اثر محمدی سایز متوسط

محصولات مشابه