قندان مسي زنجان اثر محمدی طرح سیب

 • dec1711
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  قندان مسي زنجان اثر محمدی طرح سیب

  قندان مسي زنجان اثر محمدی طرح سیب

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۴۲,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود

در گذشته رسم بود برای هر عروس، ظروف مس تهیه می کردند. ظروفی براق و چشم نواز که در هر خانه ای می درخشید. با روی کار آمدن دوباره ظروف مسی، ضرب چکش مسگر بر تن این فلز، موسیقی تازه ای نواخت؛ و ظروفی سنتی با سبک و طرحی امروزی را دوباره جان بخشید، تا تجربه استفاده از ظروف مسی در قالب امروزی را فراهم آورد.

قندان مسی، طرح سیب با بدنه چکش کاری شده دارای فرمی کاربردی برای یک قندان است. بالای در، برگی از جنس برنج پیچ شده تا برداشتن آن را، راحت  کند. درب این قندان هنگام بستن کاملا کیپ شده، که میتوان نقل، کشمش و دیگر تنقلات بدون بسته بندی را در آن قرار داد. فلز مس مورد استفاده در این محصول ضخامت و گرم بالایی داشته و به شکل نهایی محصول جلوه خاصی بخشیده است. قسمت داخلی این قندان با روکشی از قلع، سفید کاری شده، که یکی از هنر های وابسته به مس و مسگری است و باعث جلوگیری از اکسید شدن مس می گردد؛ علاوه بر این از ورود بیش از اندازه مس به مواد غذایی جلوگیری می کند.

نکات نگهداری:          

ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی قسمت هایی از ظرف که روکش قلع ندارند، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده

4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک

5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند می توانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر می شوند.برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید.

کد محصولdec1711
وزن152 گرم
جنسمس
ابعاد8* 8.5 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندمحمدی
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

قندان مسي زنجان اثر محمدی طرح سیب

قندان مسي زنجان اثر محمدی طرح سیب

محصولات مشابه