قندان مسي اثر زائری طرح گلابی

 • dec1593
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  قندان مسي اثر زائری طرح گلابی

  قندان مسي اثر زائری طرح گلابی

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

گلابی مسی

مسگری هنری کهن است که حرفه ای کاربردی نیز به حساب می آید. در ایران به دلیل علاقه زیاد به ظروف و هنر مسگری، نمی توان آن را به یک شهر محدود کرد و خاستگاهی برای آن در نظر گرفت به گونه ای که در تمام ایران بازاری به نام مسگرها نامیده شده که هنوز در برخی ازین بازارها هنرمندان به قوت بازو و ضرب چکش خود انواع ظروف تزیینی و کاربردی را تولید میکنند. قدمت این هنر به هزاران سال می رسد. ظروف مسی در موزه ها به عنوان میراثی از گذشته و تاریخ بشر قرار دارند که هنوز بسیار هنرمندانه با طراحی کلاسیک، مدرن و کاربردی تولید می گردند و در منازل ما به کار گرفته می شوند. قندان مسی، طرح گلابی با بدنه چکش کاری شده دارای فرمی کاربردی برای قندان است. در بالای در برگی از جنس برنج پیچ شده تا برداشتن در را، راحت  کند.در این قندان هنگام بستن کاملا کیپ شده، که میتوان نقل، کشمش و دیگر تنقلات بدون بسته بندی را در آن قرار داد.فلز مس مورد استفاده در این محصول ضخامت و گرم بالایی داشته و به شکل نهایی محصول جلوه خاصی بخشیده است. قسمت داخلی این قندان با روکشی از قلع، سفید کاری شده، که یکی از هنر های وابسته به مس و مسگری است و باعث جلوگیری از اکسید شدن مس میشود.

 

نکات نگهداری:

ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی قسمت هایی از ظرف که روکش قلع ندارند، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

 

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده
4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک
5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر می شوند. برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید.

 

 

کد محصولdec1593
وزن163 گرم
جنسمس
ارتفاع13سانتیمتر
قطر8 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندزائری
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

قندان مسي اثر زائری طرح گلابی

قندان مسي اثر زائری طرح گلابی

محصولات مشابه