فرش دستباف طغرل

 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  فرش دستباف طغرل

  فرش دستباف طغرل

  وضعيت: بافت بر اساس سفارش

  مدت زمان بافت: 5 ماه

  قيمت: 1,790,000 تومان

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

وضعيت: بافت بر اساس سفارش

مدت زمان بافت: 5 ماه

قيمت: 1,790,000 تومان

این دست بافته زیبا با نقوش اصیل ترکمن توسط هنرمند بافنده اقوام ترکمن بافته شده است، نام این قالی برگرفته از نام گل های بافته شده در متن قالی می باشد که از جمله نقوش قدیمی و بسیار زیبای دست بافته های ترکمن است و هنرمند طراح با اضافه نمودن برخی جزئیات به نقش اصلی و قرار دادن پرندگان کوچک در اطراف آن طرحی نوین را در دست بافته خود ایجاد نموده است. در حاشیه، هنرمند از نقوش شکسته و هندسی  استفاده کرده است و در بین حاشیه ها نوارهای باریکی را به عنوان تزیین قرار داده است که زنجیره نام دارند. در رنگ بندی اثر نیز هنرمند رنگ سفید را به عنوان زمینه اصلی قرار داده است و در تزیینات از رنگهای تیره مانند سرمه ای، لاکی، سبز و رنگهای روشن همچون زرد، آبی، نارنجی استفاده کرده است که باعث هر چه زیباتر دیده شدن نقوش در قالی شده است و دست بافته ای را ایجا کرده است که در عین اصالت در طرح، مناسب منازل امروزی می باشد.

نکات نگهداری:

از آنجائی که در تولید قالی های دست بافت از الیاف و مواد رنگزا طبیعی استفاده شده است، نکاتی در جهت نگهداری درست از آنها باید رعایت شود.
• جهت جلوگیری از بید خوردگی، از قرار دادن فرش در مکان مرطوب و تاریک جلوگیری نمائید و بطور منظم در فاصله زمانی مناسب مکان فرش را تغییر دهید و غبار روبی انجام دهید.
• در صورت قرار گرفتن پایه میز و یا مبل بر روی قالی جهت جلوگیری از ایجاد کوبیدگی در پرز قالی پس از گذشت مدت زمانی نچندان طولانی قالی یا مبل را جابجا نمائید.
• از قرار دادن قالی در فضائی که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارد خود داری نمائید، زیرا به مرور قالی دچار رنگ پریدگی می شود.
• کشیدن اجسام، به خصوص اجسام تیز باعث ایجاد پارگی در قالی می شود، که باید رعایت شود.
• جهت شست و شوی قالی حتما به مراکز تخصصی شست و شوی قالی مراجعه نمائید. زیرا در صورت شستوشوی اشتباه قالی دچار در هم رفتگی رنگها میشود.
• در صورت بروز هر گونه مشکل و آسیب در اثر سوختگی، حشرات موزی، کوبیدگی به مراکز مرمت و رفوگری مراجعه نمائید

طرحطغرل
مدلغیر برجسته
محل بافتجرگلان- ترکمن
جنس پرزپشم
جنس چلهابریشم
درصد ابریشم50 درصد
رنگ متنسفید
رنگ حاشیهسفید - نخودی
تراکم پرزریز بافت
درجه ثبات رنگشسته نشده
ابعاد125*200 سانتیمتر
گروه هنریبافته های داری و غیر داری
زیر گروه هنریقالی بافی

نقد و بررسی خود را بنویسید

فرش دستباف طغرل

فرش دستباف طغرل

وضعيت: بافت بر اساس سفارش

مدت زمان بافت: 5 ماه

قيمت: 1,790,000 تومان