فرش گلدانی

 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  فرش گلدانی

  فرش گلدانی

  وضعيت: بافت بر اساس سفارش

  مدت زمان بافت: 4 ماه

  قيمت: 575,000 تومان

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

وضعيت: بافت بر اساس سفارش

مدت زمان بافت: 4 ماه

قيمت: 575,000 تومان

فرش گلدانی از دسته فرشهای قاب قابی یا خشتی است که در بین اقوام ترکمن بر اساس نقوش بافته شده در قاب های آن، به نام گلدانی شهرت دارد. نقوش ترکمن بر گرفته از محیط اطراف و آداب و سنن آنهاست، که از دیر باز در هنر قالیبافی خود، آنها را معرفی نموده اند. در این دست بافته از دو نقش مایه انتزاعی درخت و گل استفاده شده است که بصورت یک در میان در قاب ها قرار گرفته است.

هنرمند با استفاده از رنگهای روشن و تیره در زمینه ی قاب ها با چیدمانی مناسب، تکرار و گردش کنترل شده ای را ایجاد نموده است. با توجه به اینکه هنرمند رنگ قالب دست بافته را تیره انتخاب کرده است، با قرار دادن نوار های سفید رنگ در حاشیه وسط و اطراف قابها، باعث هر چه بهتر دیده شدن نقوش در قالی شده است، که می تواند مناسب هر سلیقه، در دکوراسیون مدرن و کلاسیک مورد استفاده قرار گیرد.

نکات نگهداری:

از آنجائی که در تولید قالی های دست بافت از الیاف و مواد رنگزا طبیعی استفاده شده است، نکاتی در جهت نگهداری درست از آنها باید رعایت شود. 

• جهت جلوگیری از بید خوردگی، از قرار دادن فرش در مکان مرطوب و تاریک جلوگیری نمائید و بطور منظم در فاصله زمانی مناسب مکان فرش را تغییر دهید و غبار روبی انجام دهید. 

• در صورت قرار گرفتن پایه میز و یا مبل بر روی قالی جهت جلوگیری از ایجاد کوبیدگی در پرز قالی پس از گذشت مدت زمانی نچندان طولانی قالی یا مبل را جابجا نمائید.

• از قرار دادن قالی در فضائی که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارد خود داری نمائید، زیرا به مرور قالی دچار رنگ پریدگی می شود.

• کشیدن اجسام، به خصوص اجسام تیز باعث ایجاد پارگی در قالی می شود، که باید رعایت شود.

• جهت شست و شوی قالی حتما به مراکز تخصصی شست و شوی قالی مراجعه نمائید. زیرا در صورت شستوشوی اشتباه قالی دچار در هم رفتگی رنگها میشود.

• در صورت بروز هر گونه مشکل و آسیب در اثر سوختگی، حشرات موزی، کوبیدگی به مراکز مرمت و رفوگری مراجعه نمائید.

طرحخشتی/ گلدانی
مدلغیر برجسته
محل بافتگنبد- ترکمن صحرا
جنس پرزپشم
جنس چلهپشم
درصد ابریشم0%
رنگ متننارنجی
رنگ حاشیهروناسی
تراکم پرزریز بافت
درجه ثبات رنگشسته نشده
ابعاد115*175
گروه هنریبافته های داری و غیر داری
زیر گروه هنریقالی بافی

نقد و بررسی خود را بنویسید

فرش گلدانی

فرش گلدانی

وضعيت: بافت بر اساس سفارش

مدت زمان بافت: 4 ماه

قيمت: 575,000 تومان