ملاقه مسی اثر زائری طرح 1

 • dec1596
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  ملاقه مسی اثر زائری طرح 1

  ملاقه مسی اثر زائری طرح 1

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۳۶,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود

ملاقه مسی

برخی از هنرها هنوز زنده و تبدیل به حرفه ای پرکاربرد شده اند. مسگری از همان هنرهایی است که هنوزهم طرفداران زیادی دارد و هر بانویی علاقه به داشتن یک قلم جنس مسی در آشپزخانه اش است. قدمت مسگری به هزاران سال میرسد؛ هنری کهن که شاید پررنگ تر از قبل جای خود را در خانه ها حفظ کرده. در ایران به دلیل علاقه زیاد به ظروف و هنر مسگری نمی توان آن را به یک شهر محدود کرد و خاستگاهی برای آن در نظر گرفت به گونه ای که در تمام ایران بازاری به نام مسگرها نامیده شده که هنوز در برخی از آن ها هنرمندان به قوت بازو و ضرب چکش خود انواع ظروف تزیینی و کاربردی را تولید میکنند. ظروفی که آشپزی با آن ها علاوه بر فوایدی که دارد، زیبا و لذت بخش است. ملاقه مسی دارنیا به کمک چکش کاری و کاملا دست ساز ساخته شده، که با ظاهری زیبا حس و حال آشپزی را برای شما تغییر میدهد. به قول قدیمی ها: "آشی که با ملاقه مسی هم زده باشی چیزه دیگری است."

نکات نگهداری:

مس فلزی قرمز، مایل به نارنجی است. که در برابر حرارت مستقیم مقاوم بوده و گرما را به طور همگن پخش میکند. به همین خاطر در ساخت ظروف و ابزار آشپزی کاربرد دارد. برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید. ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی این ظروف، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشند. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده
4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک
5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر میگردند.

کد محصولdec1596
وزن174گرم
جنسمس
طول25 سانتیمتر
ارتفاع2 سانتیمتر
قطر7.5 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکدواتگری
نام هنرمندنظریان
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی
زیر گروه هنریدواتگری سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

ملاقه مسی اثر زائری طرح 1

ملاقه مسی اثر زائری طرح 1

محصولات مشابه