کفگیر مسی اثر زائری طرح 1

 • dec1595
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  کفگیر مسی اثر زائری طرح 1

  کفگیر مسی اثر زائری طرح 1

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

کفگیر مسی

همیشه از مادرم می پرسیدم چرا غذاهای عزیزجون رنگ و بوی دیگه ای داره. چرا اینقدر خوشمزه اس. آشپزخونه عزیز، با ظرف های مسی خوشرنگش که همیشه برق میزد رو خوب به خاطر دارم.

هنر مسگری، که میتوان آن را حرفه مسگری نیز نامید، هنری است سنتی که در آن هنرمند با چکش کاری بر مس، با ابزارهای مختلف به صورت دستی ظروفی متنوع می سازد. قدمت این هنر به هزاران سال میرسد؛ هنری کهن که شاید پررنگ تر از قبل جای خود را در خانه ها حفظ کرده. در ایران به دلیل علاقه زیاد به ظروف و هنر مسگری نمی توان آن را به یک شهر محدود کرد و خاستگاهی برای آن در نظر گرفت به گونه ای که در تمام ایران بازاری به نام مسگرها نامیده شده که هنوز در برخی ازین بازارها هنرمندان به قوت بازو و ضرب چکش خود انواع ظروف تزیینی و کاربردی را تولید میکنند. ظروفی که آشپزی در آن ها علاوه بر فوایدی که دارد، زیبا و لذت بخش است. کفگیرهای مسی چکش کاری شده با ظاهری زیبا حس و حال آشپزی را برای شما تغییر میدهد و غذایی با عطر و بوی  خانه مادربزرگ را به ارمغان می اورد.

نکات نگهداری:

مس فلزی قرمز، مایل به نارنجی است. که در برابر حرارت مستقیم مقاوم بوده و گرما را به طور همگن پخش میکند. به همین خاطر در ساخت ظروف و ابزار آشپزی کاربرد دارد. برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید. ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی این ظروف، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده

4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک
5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر می شوند.

کد محصولdec1595
وزن169گرم
جنسمس
طول31 سانتیمتر
قطر10 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندزائری
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

کفگیر مسی اثر زائری طرح 1

کفگیر مسی اثر زائری طرح 1

محصولات مشابه