عروسک عشق

 • oth1064
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  عروسک عشق

  عروسک عشق

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۶۵,۰۰۰ تومان

موجودی: موجود

درباره عروسک عشق :

عروسک عشق به روش کچه دوزی یا نمد مالی سوزنی ساخته شده است. کچه کلمه ایست ترکمنی که به جای نمد که در مناطق ترکمن نشین کاربرد دارد. ترکمن ها به نمد مالی، کچه باسماق می گویند. امروزه کچه دوزی هنری است که شامل ساخت عروسک، تابلو ها، تزیین روی لباس و امثال آن می باشد، که با استفاده از موادی مانند پارچه های پشمی، فوتر ضخیم، موهر، الیاف طبیعی و ابزار خاص این هنر ساخته می شود. عروسک عشق به صورت ایستاده طراحی و ساخته شده است. رنگ بدن این عروسک آبی است. در قسمت پایین دامن این عروسک، گل رز با ابزار کچه نقش اندازی شده است. در دست این عروسک سبد گلی وجود دارد که گل های طبیعی خشک شده ای درون آن قرار گرفته است. استفاده از این عروسک ها برای تزیین اتاق یک ایده بی نظیر است.

 درباره تاریخچه عروسک :

انگیزه ساخت عروسک از هزاران سال قبل وجود داشته است وهنرمندان زیادی اندیشه های خود را از طریق عروسک القا کرده اند.رابطه میان انسان و عروسک و شبه عروسک رابطه ای کاملا خصوصی، رمزی و نامرئی است، اما معلوم است که این دو همدیگر را کامل می کنند. در افسانه های ایرانی سنگی به نام سنگ صبور وجود دارد که درد دلهای تلخ را می شنود و می ترکد. این سنگ نشانی از همان تفکر است. صنعت عروسک سازی از تمدن های اولیه مصر باستان بوده که از چوب یا کتان پرشده از نوارهای پاپروس تهیه می شده. یونانی ها عروسک های خود را از سفال و با موم یا گچ درست می کردند. در میان کشورهایی که قدمت چشمگیری در زمینه نمایش عروسکی و ساخت عروسک دارند، ایران جایگاه خاصی دارد. عروسک های باز مانده از دوره پیش از تاریخ و پس از تاریخ نشان می دهد که پیکره های کوچک نمادین در ایران زمین، موارد استفاده گوناگون داشته اند. یافته های قبرهای کودکان، مستند ها، نوشته ها و اشعار این موضوع را تائید می کند.

 نکات نگهداری:

این عروسک ها تزیینی و دکور می باشند و اگر به هر دلیلی آب روی آن ها ریخته شود خراب یا تغییر فرم نمی دهند، اما قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را ندارند. همچنین رنگ الیاف ثابت می باشد. برای تمیز کردن این عروسک ها از وسایلی که جهت گردگیری بکار می روند، می توان استفاده کرد. 

وزن50 گرم
جنسالیاف پشم
طول27 سانتیمتر
نوع طرحفانتزی
نوع تکنیککچه کاری یا نمد مالی سوزنی
رنگبندیآبی آسمانی
نام هنرمندنینا امینی
نوع کاربرددکوراسیون و تزئینی

نقد و بررسی خود را بنویسید

عروسک عشق

عروسک عشق

محصولات مشابه