مرغ خوری دردار مسي زنجان اثر محمدی طرح 1

 • dec1713
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  مرغ خوری دردار مسي زنجان اثر محمدی طرح 1

  مرغ خوری دردار مسي زنجان اثر محمدی طرح 1

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

در انتخاب ظروف مسی برای پذیرایی و سرو غذا، باید به یک نکته توجه داشت. اینکه سطح داخلی ظرف با روکشی از قلع سفیدکاری شده باشد تا از ورود بیش از ندازه مس به مواد غذایی( مخصوصا مواد غذایی گرم) جلوگیری نماید. علاوه بر این، روکش قلع مانع از اکسید شدن و تغییر رنگ مس نیز می گردد. ظرف پایه دار مسی دارنیا با سطح داخلی سفیدکاری شده، مناسب برای سرو غذاهای گرم بوده و نمونه ای از یک هنر سنتی در قالب زینتی و کاربردی امروزی می باشد. طراحی این ظرف به گونه ای است که فرم کلی آن زیبا و زینت بخش منزل شما خواهد بود؛ علاوه بر این ظرفی کاربردی برای سرو انواع مواد خوراکی نیز می باشد. درب این مرغ خوری به صورت نیم دایره و برجسته طراحی شده تا امکان سرو راحت تر مواد غذایی را به شما دهد. قسمت بالای درب،  دسته ای مسی در طرح سنتی پیچ شده است که به آسانی قابل تعویض می باشد. پایه های ظرف نیز به سطح زیری پرچ و کاملا محکم گردیده. در ظروف درخشان مسی غذاها هوس انگیزتر بوده و یک میزبانی بی عیب و نقص برای شما رقم خواهد خورد.

نکات نگهداری:

ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی قسمت هایی از ظرف که روکش قلع ندارند، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشد. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده

4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک

5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند می توانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر می شوند.برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید.

کد محصولdec1713
وزن1345 گرم
جنسمس
ابعاد29.5* 28.5 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندمحمدی
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

مرغ خوری دردار مسي زنجان اثر محمدی طرح 1

مرغ خوری دردار مسي زنجان اثر محمدی طرح 1