شمعدان ویترای طرح گل شاه عباسی

 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  شمعدان ویترای طرح گل شاه عباسی

  شمعدان ویترای طرح گل شاه عباسی

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

درباره جاشمعی شاه عباسی:

جاشمعی فوق با رنگ های شفاف ویترای، پس از طراحی روی شیشه، نقاشی شده و توسط خمیر دورگیر ویترای، دور گیری شده است. نقش گل شاه عباسی که روی این جا شمعی نقاشی شده است، قدمت آن به دوره هخامنشیان باز میگردد که نیلوفر آبی و لوتوس نامیده میشد. گل شاه عباسی به نام های گلجام، گل اناری و پنجه پلنگی نیز معروف بوده است. طرح های اولیه این نقش را می توان بر روی ظروف دوره ساسانی مشاهده کرد. هنرمند این اثر، با انتخاب رنگ های زیبا وشفاف ترکیببندی زیبایی را با نقش گل شاه عباسی ایجاد کرده است. قرار گرفتن شمع در این جاشمعی، بعد از روشن کردن و عبور نور از رنگهای ویترای جلوه ی خاصی به منازل شما می دهد.

درباره هنر ویترای:

نقاشی پشت شیشه ویترای، از هنر های بسیار قدیمی اروپاست و اولین نمونه های کشف شده آن در منطقه آپولیا (Apulia) در جنوب ایتالیای امروزی می باشد و مربوط به دوران هلنی در اواخر قرن سوم میلادی است. تزیین ظروف شیشه ای با رنگ و نقاشی، هنری است که قرن ها در میان ملل مختلف محبوبیت داشته است و آثار متعدد و متنوعی را می توان در موزه های نقاط مختلف جهان یافت.

شیشه به دلیل شفافیتی که دارد، یکی از مناسبترین ابزار برای نقاشی می باشد. چرا که می تواند ماهیت رنگ ها را همانگونه که در خور موجودیت زیبایشان است به نمایش بگذارد. در ویترای شیوه و روش های مختلفی برای ایجاد یک اثر هنری موجود است که در طی زمان، روش ها،ابزار، حتی طرح ها و نقش های آن دچار تغییر و پیشرفت شده است.

امروزه متداول ترین روش، استفاده از خمیر های دورگیر ویترای و رنگهای مخصوص نقاشی روی شیشه با نقوش و طرح های مدرن می باشد. حضور نور و عبور آن یکی از مهمترین دلایل زیبایی و جذابیت نقاشی هایویترایمی باشد.

نکات نگهداری:

رنگ های ویترای بعد از خشک شدن کامل، قابلیت شسته شدن را دارند. توجه داشته باشید، در صورت نیاز به شستشو و گردگیری از دستمال مرطوب بدون مواد شوینده استفاده کنید و با حرکات آرام، سطح رنگ شده را تمیز کنید و فشار زیادی وارد نکنید. به هیچ عنوان از اسکاج و پارچه های زبر، برای پاک کردن سطوح رنگ شده استفاده نشود، زیرا براقیت و سطح صیقلی ویترای را از بین می برد.

وزن330 گرم
جنسکریستال
ارتفاع9.5 سانتیمتر
قطر دهانه ظرف9.5 سانتیمتر
قطر ته ظرف6 سانتیمتر
ضخامت محصول3 میلیمتر
نوع طرحشاه عباسی
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکویترای
نام هنرمندخانم دلداده مهربان
محل تولیدگنبد کاووس
نوع کاربردکاربردی-تزیینی
گروه هنریآبگینه
زیر گروه هنرینقاشی پشت شیشه

نقد و بررسی خود را بنویسید

شمعدان ویترای طرح گل شاه عباسی

شمعدان ویترای طرح گل شاه عباسی

محصولات مشابه