شمعدان ویترای طرح طاووس 1182

 • dec1182
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  شمعدان ویترای طرح طاووس 1182

  شمعدان ویترای طرح طاووس 1182

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

درباره جاشمعی طاووس:

جاشمعی فوق با رنگ های شفاف ویترای، پس از طراح روی شیشه، نقاشی شده و توسط خمیر دورگیر ویترای، دور گیری شده است. هنرمند این اثر، با انتخاب رنگ های زیبا وشفاف ترکیببندی جذابی را با بکار بردن نقش طاووس با پرهای رنگارنگ ایجاد کرده است.نقش طاووس همراه با درخت زندگي جايگاه مهمي را در هنر ايران به خود اختصاص داده است. در نقش برجسته های طاق بستان، پارچه ها و یا در لوح های گچی تیسفون دوره ساسانی این نقش به وفور دیده می شود.  قرار گرفتن شمع در این جاشمعی، بعد از روشن کردن و عبور نور از رنگهای ویترای جلوه ی خاصی به منازل شما می دهد.

درباره هنر ویترای:

نقاشی پشت شیشه ویترای، از هنر های بسیار قدیمی اروپاست و اولین نمونه های کشف شده آن در منطقه آپولیا (Apulia) در جنوب ایتالیای امروزی می باشد و مربوط به دوران هلنی در اواخر قرن سوم میلادی است. تزیین ظروف شیشه ای با رنگ و نقاشی، هنری است که قرن ها در میان ملل مختلف محبوبیت داشته است و آثار متعدد و متنوعی را می توان در موزه های نقاط مختلف جهان یافت.

شیشه به دلیل شفافیتی که دارد، یکی از مناسبترین ابزار برای نقاشی می باشد. چرا که می تواند ماهیت رنگ ها را همانگونه که در خور موجودیت زیبایشان است به نمایش بگذارد. در ویترای شیوه و روش های مختلفی برای ایجاد یک اثر هنری موجود است که در طی زمان، روش ها،ابزار، حتی طرح ها و نقش های آن دچار تغییر و پیشرفت شده است.

امروزه متداول ترین روش، استفاده از خمیر های دورگیر ویترای و رنگهای مخصوص نقاشی روی شیشه با نقوش و طرح های مدرن می باشد. حضور نور و عبور آن یکی از مهمترین دلایل زیبایی و جذابیت نقاشی هایویترای می باشد.

نکات نگهداری:

رنگ های ویترای بعد از خشک شدن کامل، قابلیت شسته شدن را دارند. توجه داشته باشید، در صورت نیاز به شستشو و گردگیری از دستمال مرطوب بدون مواد شوینده استفاده کنید و با حرکات آرام، سطح رنگ شده را تمیز کنید و فشار زیادی وارد نکنید. به هیچ عنوان از اسکاج و پارچه های زبر، برای پاک کردن سطوح رنگ شده استفاده نشود، زیرا براقیت و سطح صیقلی ویترای را از بین می برد.

وزن330 گرم
جنسکریستال
ارتفاع9.5 سانتیمتر
قطر دهانه ظرف9.5 سانتیمتر
قطر ته ظرف6 سانتیمتر
ضخامت محصول3 میلیمتر
نوع طرحطاووس
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکویترای
نام هنرمندخانم دلداده مهربان
محل تولیدگنبد کاووس
نوع کاربرددکوراسیون
گروه هنریآبگینه
زیر گروه هنرینقاشی پشت شیشه

نقد و بررسی خود را بنویسید

شمعدان ویترای طرح طاووس 1182

شمعدان ویترای طرح طاووس 1182

محصولات مشابه