سيني گود مسي زنجان اثر محمدی طرح 1 قطر 34 سانتي متر

 • dec1704
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  سيني گود مسي زنجان اثر محمدی طرح 1 قطر 34 سانتي متر

  سيني گود مسي زنجان اثر محمدی طرح 1 قطر 34 سانتي متر

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

از محبوب ترین غذاهای ایرانی که در مهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرد، انواع پلو می باشد. هنگامی که زمان سرو برنج و پلو فرا می رسد، استفاده از یک دیس و یا سینی مناسب جلوه زیبایی به میزبانی شما و حس بهتری به میهمانان می‌بخشد. مجمع مسی دارنیا، کار هنرمندان زنجانی می باشد که با ذوق، هنرو ابتکار خود به جای چکش کاری سطح داخلی آن را با نقوش هندسی سنتی در ترکیب با گل و برگ و بته جقه، زینت داده است.این نقوش شبیه به قلم زنی، سینی مسین را با اصالت بیشتری ارایه می دهد. سطح داخلی این مجمع با روکشی از قلع سفیدکاری شده تا از ورود بیش از اندازه مس به مواد غذایی جلوگیری کرده و سلامت استفاده از آن را بیشتر نماید. علاوه بر این روکش قلع از اکسید شدن مس جلوگیری کرده و ثبات رنگی بیشتری دارد. در رابطه با مسگری،این هنر قدیمی همین را میتوان گفت که از موزه ها گرفته تا خانه های امروزی حضورشان باقی است و در هر دوره جایگاه ویژه ای را دارا بوده اند. این مجمع، همچون ماهی نقره ای رنگ بر سفره میزبانی شما خواهد تابید؛ علاوه بر این به عنوان سینی پذیرایی نیز کاربردی و زیبا می باشد.

نکات نگهداری:

سینی های مسی زنجان، کاملا کاربردی طراحی شده اند و بدون هیچ نگرانی از تغییر رنگ و خرابی می توان از آن ها استفاده کرد. برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید. مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی گردد. برای بازگرداندن رنگ و تمییزی این ظروف، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشند. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده

4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک

5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر میگردند.

 

کد محصولdec1704
وزن852 گرم
جنسمس
ارتفاع4 سانتیمتر
قطر34 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندمحمدی
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

سيني گود مسي زنجان اثر محمدی طرح 1 قطر 34 سانتي متر

سيني گود مسي زنجان اثر محمدی طرح 1 قطر 34 سانتي متر

محصولات مشابه