سيني مسي زنجان اثر بیات طرح 1 قطر 28 سانتي متر

 • dec1607
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  سيني مسي زنجان اثر بیات طرح 1 قطر 28 سانتي متر

  سيني مسي زنجان اثر بیات طرح 1 قطر 28 سانتي متر

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

مادرم سینی چای را با لبخند آورد و کنارم نشست. برایم از تابستان هایی گفت که همگی دور همین سینی می نشستند و هندوانه میخوردند. شب های سرد زمستان و لیوان های گرم به صف ایستاده. مادرم به سینی نگاه میکرد و از هر نقشی که در آن بود خاطره ای به یاد می آورد. یک سینی درست مثل سینی مسی دارنیا، کاملا گرد با لبه هایی موج داده، که درونش طرح و نقشی هندسی در تلفیق با گل و برگ های سنتی نقش بسته است. برخی از هنرها هنوز زنده و تبدیل به حرفه ای پرکاربرد شده اند. مسگری از همان هنرهایی است که هنوزهم طرفداران زیادی دارد و هر بانویی علاقمند به داشتن یک قلم جنس مسی در آشپزخانه اش است. قدمت مسگری به هزاران سال میرسد؛ هنری کهن که شاید پررنگ تر از قبل جای خود را در خانه ها حفظ کرده است. سینی های گرد مسی زنجان، کار دست هنرمندان توانایی است که به قوت بازو و ضرب چکش خود انواع ظروف تزیینی و کاربردی را تولید میکند. هنرمند، خورشیدی پر نقش آفریده که با کاربرد یک سینی در دستان ما قرار می گیرد. فلز را شکل داده ودر دل آن نقشی ماندگار از هنرش زده. این سینی در همنشینی با دیگر ظروف مسی یک پذیرایی منحصر به فرد را به شما هدیه می دهد که هر شخصی را متوجه دقت در انتخاب شما میکند.

 

نکات نگهداری:

سینی های مسی زنجان، کاملا کاربردی طراحی شده اند و بدون هیچ نگرانی از تغییر رنگ و خرابی می توان از آنها استفاده کرد. برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید. ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمیزی این ظروف، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشند. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگی ترش شده
4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک
5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر میگردند.

 

 

کد محصولdec1607
وزن530 گرم
جنسمس
ارتفاع2 سانتیمتر
قطر28 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندبیات
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

سيني مسي زنجان اثر بیات طرح 1 قطر 28 سانتي متر

سيني مسي زنجان اثر بیات طرح 1 قطر 28 سانتي متر

محصولات مشابه