سيني گود مسي زنجان اثر بیات طرح 1 قطر 30 سانتي متر

 • dec1606
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  سيني گود مسي زنجان اثر بیات طرح 1 قطر 30 سانتي متر

  سيني گود مسي زنجان اثر بیات طرح 1 قطر 30 سانتي متر

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

یک سینی مسی، مانند خورشیدی پر از طرح و نقش و قصه. شاید اولین چیزی که در یک میزبانی خوب به کمکتان می آید همین سینی باشد. سینی مسی دارنیا، کار هنرمندان زنجانی که با ذوق و هنرو ابتکار خود به جای چکش کاری سطح داخلی آن را با نقوش هندسی سنتی در ترکیب با گل و برگ و بته جقه  زینت داده، این نقوش شبیه به قلم زنی  سینی مسین را با اصالت بیشتری ارایه می دهد.

در رابطه با مسگری، این هنر قدیمی همین را میتوان گفت که از موزه ها گرفته تا خانه های امروزی حضورشان باقی است و در هر دوره جایگاه ویژه ای را دارا بوده اند. مسگری، هنری کهن است، که حرفه ای کاربردی نیز به حساب می آید. در ایران به دلیل علاقه زیاد به ظروف و هنر مسگری نمی توان آن را به یک شهر محدود کرد و خاستگاهی برای آن در نظر گرفت به گونه ای که در تمام ایران بازاری به نام مسگرها نامیده شده که هنوز در برخی از این بازارها هنرمندان به قوت بازو و ضرب چکش خود انواع ظروف تزیینی و کاربردی را تولید میکنند.

نکات نگهداری:

سینی های مسی زنجان، کاملا کاربردی طراحی شده اند و بدون هیچ نگرانی از تغییر رنگ و خرابی می توان از آنها استفاده کرد. برای شستشوی ظروف مسی، مانند دیگر ظروف میتوان از ابری نرم و مواد شوینده ملایم استفاده کرد. ظروف مسی  را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید. ظروف کاربردی مس به مرور زمان ممکن است اکسید شده و دچار تیرگی شوند. برای بازگرداندن رنگ و تمییزی این ظروف، چندین روش خانگی وجود دارد که بسیار ساده می باشند. مانند کشیدن دستمالی آغشته به یکی از موارد زیر بر سطح مس و خشک کردن آن.

1-سرکه و نمک

2-لیمو ترش

3- سس یا رب گوجه فرنگگی ترش شده
4-ترکیب سرکه سفید، آرد و نمک
5-لیمو ترش و نمک

(موارد فوق به دلیل خاصیت اسیدی که دارند میتوانند باعث براق شدن مس گردند). یکی دیگر از راه های تمیز کردن مس استفاده از مواد جلاسنج موجود در بازار می باشد. ظروف مسی بسیار ماندگارند و هرچه از عمرشان میگذرد با ارزش تر میگردند.

 

کد محصولdec1606
وزن852 گرم
جنسمس
ارتفاع4 سانتیمتر
قطر30 سانتیمتر
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکمسگری
نام هنرمندبیات
نوع کاربردمصرفی. کاربردی
گروه هنریصنایع دستی فلزی

نقد و بررسی خود را بنویسید

سيني گود مسي زنجان اثر بیات طرح 1 قطر 30 سانتي متر

سيني گود مسي زنجان اثر بیات طرح 1 قطر 30 سانتي متر

محصولات مشابه