نیم ست برنجی گل و مرغ مربع

 • jew1196
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  نیم ست برنجی گل و مرغ مربع

  نیم ست برنجی گل و مرغ مربع

  محتویات: گردنبند و گوشواره

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


۵۵,۰۰۰ تومان

محتویات: گردنبند و گوشواره

درباره نیم ست گل و مرغ مربع:

نیم ست گل و مرغ از جنس فلز برنج می باشد. ویژگی خاص این نیم ست تلفیق فلز برنج با رزین است. رزین مایعی است که می تواند شفاف، سفید یا رنگی باشد. رزین های اپوکسی به طور لایه های نازک کاربرد دارد، از جمله در زیورآلات بسیار استفاده می شود، که امروزه طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. نیم ست گل و مرغ به شیوه برش و جوشکاری ساخته شده است و سپس طرح زیرین در ناحیه ای که قرار است رزین داشته باشد، به صورت رنگ یا نقش که گاهی ممکن است کاغذ یا پارچه باشد گذاشته می شود سپس با مواد رزین ریخته گری می شود. نیم ست گل و مرغ دارای طرح خاص و بسیار زیبا در قالبی از رزین شفاف و نشکن می باشد. گل و مرغ یکی از نقشمایه های شایع در هنر نقش پردازی ایرانی می باشد و نماد موهبت الهی و تجلی ظریف و لطیف آفریدگار است. رنگ آمیزی نقش های گل و مرغ، به طور کلی نگارگری ایرانی واقع گرا نیست و نقاش در انتخاب رنگ آزادی عمل دارد. فرم و طرحی که برای این نیم ست انتخاب شده است مناسب برای خانم های خاص پسند می باشد.

 درباره هنر جواهر سازی:

انسان کهن در ابتدا برای زینت و آراستگی خود از نشانه هایی كه از طبیعت الگو برداری كرده بود كمك می گرفت. قدیمی ترین زیورآلاتی یافت شده  مربوط به 41 صدف سوراخ شده با قدمت 72 هزار سال در غار Grotte des Pigeons  واقع در شرق مراکش هستند. همچنین استفاده از سنگ ها و فلزان در بین النهرین و مصر رایج بود. در زمان های قدیم سنگ های قیمتی علاوه بر ارزش مادی بیشتر جنبه سحر و جادو داشته و به عنوان طلسم برای صاحبان جواهرات محسوب می شده اند.

از جمله روش هایی که امروزه برای ساخت زیور آلات فلزی مورد استفاده است، تو خالی سازی، اره کاری، لحیم کاری، ملیله کاری، مشبک کاری، ریخته گری و ... که با تکنیک های اسید کاری، حکاکی، مینا کاری، فیروزه کوبی و ... تزیین می شوند. همچنین ابزارآلاتی که در جواهرسازی سنتی استفاده می شوند کمان اره، دم بوری، انواع سوهان، تخته نسوز،پنس و ... هستند.

نکات نگهداری:

 در مورد محصولاتی که از فلز برنج در ساختشان استفاده شده نیز توصیه می شود با آب تماس نداشته باشند و در صورتی که برنج کمی تیره شد یا تغییر رنگ داد می توان از پارچه ای آغشته به آبلیمو بر سطح آن استفاده و سپس با آب سرد شست و بلافاصله با پارچه ای نرم خشک نمود. برای بازگرداندن درخشندگی در فلز برنج می توان از کرم های جلاسنج استفاده کرد.

کد محصولjew1196
وزن19 گرم
جنسیتزنانه
جنسفلز برنج
ابعادگردنبند (1.9*1.9 سانتیمتر)، گوشواره (1.9*2.8 سانتیمتر)
نگیندارد
رنگ نگینمشکی، زرد
نوع نگینرزین
فرم نگینمربع
طول بند یا زنجیر22.5 سانتیمتر
ضخامت محصول7 میلیمتر
سبک طراحیسنتی، مدرن
نوع تکنیکبرش و جوشکاری، رزین کاری
نام هنرمندهاشمی فر، قلی پور
نحوه بسته شدنگردنبند(گیره قفلی)، گوشواره(قفل قلابی)
نوع کاربردمد و فشن
گروه هنریصنایع دستی فلزی, طراحی و نقاشی سنتی
زیر گروه هنریطراحی سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

نیم ست برنجی گل و مرغ مربع

نیم ست برنجی گل و مرغ مربع

محتویات: گردنبند و گوشواره

محصولات مشابه