کف پوش نمد 1163

 • dec1163
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  کف پوش نمد 1163

  کف پوش نمد 1163

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

نمد درلغت پارچه ای کلفت است که ازپشم یاکرک مالیده می سازند و ساده ترین نوع کف پوش است که ساخت آن احتیاج به دستگاه خاصی ندارند. در نمد مالی در واقع از خاصیت طبیعی پشم که در هم پیچیدن الیاف آن در اثر رطوبت و فشار است استفاده می شود. نمدهای ایران، در هر منطقه از این سرزمین، رازی سر به مهر دارند كه با شكل‌های تجریدی و نمادین و رنگ‌های برگرفته از طبیعت، بخشی از فرهنگ هنرهای عامیانه ما را تشكیل می‌دهندکه هنرمند ایرانی با نقش و نگار و دستان توانمند و هنرمندانه خود بدان روح تازه‌ای می‌بخشد. نمدمال با عشق تمام به كار، همراه با حركات موزون و دلنشین دست و پا و خواندن شعرهای لطیف و موزون خستگی مفرط ناشی از كار مداوم را از تن خسته خود بیرون می كند و به انتظار فرش كردن دستمایه تلاش خود می نشینددستمایه ای كه نقش های رنگارنگ طبیعی، جلوه ای از طبیعت زیبا را با نقوش ساده و صمیمی به بینندگان نشان می دهد. نمد فوق توسط ترکمن ها درست شده است. نقش هایی که ترکمن ها روی نمد ها طراحی می کنند به صورت ذهنی و بدون هیچ طرح و الگویی می باشد. ترکمن ها به مرحله نقش اندازی روی نمد ((ناقش سالماق)) می گویند که بیشتر این کار توسط زنان با تجربه صورت میگیرد. رنگ هایی که در نمد وجود دارد، رنگ های طبیعی مانند سفید، قهوه ای، سیاه، و یا ترکیبی از آن ها برای زمینه و مقداری پشم رنگ شده جهت ایجاد نقوش می باشد.نمد فوق نیز همانطور که گفته شد دارای طرحی ذهنی می باشد هچنین این زیر انداز دو رو می باشد و از هر دو قسمت آن می توان استفاده نمود.

نکات نگهداری:

شستن یک محصول نمدی مهارت ویژه ای می طلبد. شیوه شستشو، نحوه خشک کردن، ماده شوینده محصولات نمدی، نقش ویژه ای در طول عمر نمد دارد. توصیه می شود محصولات نمدی را تا زمانی که واقعا احتیاج به شستشو ندارند، نشویید. اگر مجبور به این کار هستید، هیچگاه آن ها را در لباسشویی نیندازید. زمان شستشو نمد را چنگ نزنید، زیرا ممکن از از فرم و حالت اولیه خود خارج شود.

به رنگ الیاف توجه کنید، بعضی از نمد ها از رنگ طبیعی موجود در طبیعت ساخته شده است، و بعضی دیگر با رنگ های شیمیایی رنگرزی شده اند. برای شستشوی نمدی که به صورت شیمیایی رنگرزی شده از شوینده های ملایم تر استفاده کنید و برای محصولاتی که رنگرزی آنها طبیعی است می توانید از شوینده های قوی تر استفاده کنید. برای شستشوی چنین محصولاتی هرگز از سفید کننده ها استفاده نکنید. همچنین از برس فرش و لوازم مشابه برای شستن نمد استفاده نشود.

بعد از شستشو نمد را از بند رخت آویزان نکنید، نمد به دلیل جعدپذیری بالایی که دارد روی بند رخت کش خواهد آمد. بهترین راه خشک کردن محصولات نمدی، قرار گرفتن در آفتاب ملایم و پهن کردن روی سطحی است که ترجیحا کمی شیب دارد. توصیه میشود محصولات نمدی را اتو نکنید.

وزن1275 گرم
جنسپشم
قطر95 سانتیمتر
ضخامت محصول8 میلیمتر
نوع طرحساده
سبک طراحیسنتی
نوع تکنیکنمد مالی
رنگبندیکرم
نام هنرمنددارنیا
محل تولیدگنبد کاووس
نوع کاربرددکوراسیون، کاربردی
گروه هنریبافته های داری و غیر داری
زیر گروه هنرینمد مالی سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

کف پوش نمد 1163

کف پوش نمد 1163

محصولات مشابه