فرش طغر

 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  فرش طغر

  فرش طغر

  وضعيت: بافت بر اساس سفارش

  مدت زمان بافت: 3 ماه

  قيمت: 575,000 تومان

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

وضعيت: بافت بر اساس سفارش

مدت زمان بافت: 3 ماه

قيمت: 575,000 تومان

نقش طغر از جمله نقوش زیبا و اصیل  اقوام ترکمن است ، که هنرمند جهت نمایش آن ،شیوه ی بسیار آگاهانه و زیبائی را به کار گرفته است.نقوش مرکزی که همان نقش طغر می باشد ،با رنگی مجزا (کرم)از نقوش کناری متن که به بصورت نیمه در دو طرف گول قرار گرفته اند که نمادی از تکرار و ادامه داشتن نقش در خارج از متن قالی دارد که با رنگ های فیروزه ای و رناسی درزمینه سفید رنگبافته شده است.

در این قالی هنر مند از یک حاشیه پهن پهن استفاده نموده است ،که حاشیه اصلی قالی نیز می باشد. بر اساس سنت فرش بافی ترکمن دو حاشیه در آغاز و پایان قالی که در قسمت عرضی بافته شده است.

رنگ های بکار رفته در این دست بافته بسیار شفاف و شاد هستند،جذابیت در رنگ یکی از مشخصه های مهم در قالی اقوام ترکمن  می باش رنگ زمینه حاشیه رناسی تیره بافته شده است.هنر مند خلاق با انتخاب رنگ رناسی در زمینه حاشیه و بکار بردن رنگ آجری و سفید در نقشمایه حاشیه سعی در جلب نگاه مخاطب به سمت متن و مرکز قالی دارد،واهمیت دست بافته خود را بر اساس بخش مرکزی قرار داده است، نشان از ذهن خلاق هنر مند دارد که علاوه بر خلق اثر به جهت زیبا سازی منزل مفاهیم ونماد های آگاهانه ای را در دست بافته خود بکار برده است.

طرحطغرل
مدلغیر برجسته
محل بافتگنبد- ترکمن صحرا
جنس پرزپشم
جنس چلهپشم
درصد ابریشم0%
رنگ متنکرم
رنگ حاشیهروناسی
تراکم پرزریز بافت
درجه ثبات رنگشسته نشده
ابعاد100*150
گروه هنریبافته های داری و غیر داری
زیر گروه هنریقالی بافی

نقد و بررسی خود را بنویسید

فرش طغر

فرش طغر

وضعيت: بافت بر اساس سفارش

مدت زمان بافت: 3 ماه

قيمت: 575,000 تومان

محصولات مشابه