فرش درختی

 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  فرش درختی

  فرش درختی

  وضعيت: بافت بر اساس سفارش

  مدت زمان بافت: 3 ماه

  قيمت: 575,000 تومان

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

وضعيت: بافت بر اساس سفارش

مدت زمان بافت: 3 ماه

قيمت: 575,000 تومان

نقش بته (سرو یا درختی ) از جمله نقوشی است که در بین تمام اقوام ایران مشترک می باشد، و هر یک به شکلی متفاوت و خاص فرهنگ خود، در دست بافته ها یشان بکار می برند. هنرمند ترکمن در این دست بافته از نقش درختی یا بته در متن قالی بصورت تکراری در ردیف های افقی استفاده کرده است، و برای جلوگیری از ایجاد یکنواختی از سه رنگ سرمه ای، نخودی و سبز استفاده نموده، که در هر ردیف به صورتی منظم و با چیدمانی بسیار زیبا کنار هم قرار گرفته است.

هنرمند از شیوه تکرار در طراحی نقوش حاشیه ها نیز بهره برده است، نکته ی بسیار زیبائی که وجود دارد، این است که اندازه ها و نقوش در هر یک از حاشیه ها در قسمت عرضی اثر با قسمت طولی آن متفاوت است و آن نشان از ذهن خلاق هنرمند می دهد که علاوه بر خلق یک دست بافته ی بسیار زیبا، کالائی متفاوت و چشم نوازی را بوجود آورده است، که آذین بند منزل زیبا پسندان است.

نکات نگهداری:

از آنجائی که در تولید قالی های دست بافت از الیاف و مواد رنگزا طبیعی استفاده شده است، نکاتی در جهت نگهداری درست از آنها باید رعایت شود. 

• جهت جلوگیری از بید خوردگی، از قرار دادن فرش در مکان مرطوب و تاریک جلوگیری نمائید و بطور منظم در فاصله زمانی مناسب مکان فرش را تغییر دهید و غبار روبی انجام دهید. 

• در صورت قرار گرفتن پایه میز و یا مبل بر روی قالی جهت جلوگیری از ایجاد کوبیدگی در پرز قالی پس از گذشت مدت زمانی نچندان طولانی قالی یا مبل را جابجا نمائید.

• از قرار دادن قالی در فضائی که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارد خود داری نمائید، زیرا به مرور قالی دچار رنگ پریدگی می شود.

• کشیدن اجسام، به خصوص اجسام تیز باعث ایجاد پارگی در قالی می شود، که باید رعایت شود.

• جهت شست و شوی قالی حتما به مراکز تخصصی شست و شوی قالی مراجعه نمائید. زیرا در صورت شستوشوی اشتباه قالی دچار در هم رفتگی رنگها میشود.

• در صورت بروز هر گونه مشکل و آسیب در اثر سوختگی، حشرات موزی، کوبیدگی به مراکز مرمت و رفوگری مراجعه نمائید.

مدلغیر برجسته
محل بافتگنبد- ترکمن صحرا
جنس پرزپشم
جنس چلهپشم
درصد ابریشم0%
رنگ متنکرم
رنگ حاشیهرناسی
تراکم پرزریز بافت
درجه ثبات رنگشسته نشده
ابعاد105*165
گروه هنریبافته های داری و غیر داری
زیر گروه هنریقالی بافی

نقد و بررسی خود را بنویسید

فرش درختی

فرش درختی

وضعيت: بافت بر اساس سفارش

مدت زمان بافت: 3 ماه

قيمت: 575,000 تومان

محصولات مشابه