دفتر جلد پارچه ای سایز 13*12

 • oth1068
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  دفتر جلد پارچه ای سایز 13*12

  دفتر جلد پارچه ای سایز 13*12

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

انسان اولیه، به‌تدریج که نیاز به تصویر کردن اشیاء، یادداشت نمودن وقایع و ارسال پیام های کتبی را درک کرد، اهمیت و ضرورت چیزی که بتوان بر روی آن اثر به جا ماندنی را ثبت کند، دریافته بود و همواره در راه دستیابی به آن تلاش می‌کرد. این احساس نیاز باعث شد که پس از گذشت سالیان زیادی بالاخره به کاغذ، ابزاری جهت ثبت اطلاعات دست یابد. تاريخ جلدسازي را متفاوت بيان كرده‌اند و بعضي آن را مقارن با شكل‌گيري كتاب دانسته‌اند. بعضي نيز گفته‌اند فن صحافي به‌وسيله به‌هم‌بستن كناره صفحات به يكديگر پس از رواج استفاده از پارشمن معمول شد.

سومري‌ها براي نگهداري و بايگاني الواح گلي، آنها را روي طاقچه‌هايي به پهناي 45 سانتي‌متر مي‌گذاشتند و گاهي نيز اين الواح را در كوزه‌ها و خم‌هاي كوچك نگهداري مي‌كردند. چيني‌ها براي محفوظ ماندن نوشته‌هاي خود، كاغذهاي راه راه طويل به‌كار مي‌گرفتند و آنها را جناقي تا مي‌زدند. در هند درخت‌هاي بلندي وجود داشت به نام "تاري" كه بر روي برگ‌هاي آن مي‌نوشتند. سپس به‌وسيله عبور نخ از سوراخي كه در ميان برگ‌ها ايجاد مي‌شد، اين اوراق را به يكديگر مي‌چسباندند.

 در تصویر دفتر کبوتر را ملاحظه می نمایید که در آن از نماد کبوتر(نامه رسان) به خوبی استفاده شده است. این دفتر به روش دستی و سنتی صحافی شده و با نقش کبوتر تزیین شده است. 

وزن180 گرم
سایز12*13 سانتیمتر
تعداد صفحات70
گروه هنریصنایع دستی کاغذی
زیر گروه هنریصحافی سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

دفتر جلد پارچه ای سایز 13*12

دفتر جلد پارچه ای سایز 13*12

محصولات مشابه