دفتر جلد پارچه ای سایز A4

 • oth1065
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  دفتر جلد پارچه ای سایز A4

  دفتر جلد پارچه ای سایز A4

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

فن تنظيم و به‌هم‌بستن صفحات و قرار دادن آنها بين دو پوشش (جلد) به‌منظور يكجا نگاهداشتن صفحات و جلوگيري از فرسوده يا پاره شدن و تسهيل استفاده از آنها را صحافي گويند. جلد ممكن است نازك يا ضخيم باشد.
تاريخ جلدسازي را متفاوت بيان كرده‌اند و بعضي آن را مقارن با شكل‌گيري كتاب دانسته‌اند. بعضي نيز گفته‌اند فن صحافي به‌وسيله به‌هم‌بستن كناره صفحات به يكديگر پس از رواج استفاده از پارشمن معمول شد. سومري‌ها براي نگهداري و بايگاني الواح گلي، آنها را روي طاقچه‌هايي به پهناي 45 سانتي‌متر مي‌گذاشتند و گاهي نيز اين الواح را در كوزه‌ها و خم‌هاي كوچك نگهداري مي‌كردند. چيني‌ها براي محفوظ ماندن نوشته‌هاي خود، كاغذهاي راه راه طويل به‌كار مي‌گرفتند و آنها را جناقي تا مي‌زدند. در هند درخت‌هاي بلندي وجود داشت به نام "تاري" كه بر روي برگ‌هاي آن مي‌نوشتند. سپس به‌وسيله عبور نخ از سوراخي كه در ميان برگ‌ها ايجاد مي‌شد، اين اوراق را به يكديگر مي‌چسباندند.
دفترچه های دست ساز جلد پارچه بر اساس روش صحافی سنتی و از نوع نازک ساخته شده و دفترچه های زیبایی جهت ثبت نکات است و همچنین می تواند هدیه مناسبی برای عزیزان شما باشد.

وزن700 گرم
سایزA4
تعداد صفحات70
گروه هنریصنایع دستی کاغذی
زیر گروه هنریصحافی سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

دفتر جلد پارچه ای سایز A4

دفتر جلد پارچه ای سایز A4

محصولات مشابه