قاب آینه ماهی

 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  قاب آینه ماهی

  قاب آینه ماهی

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

آینه نماد جهان بی پایان و بارگاه خداوندی است. نمادی از وجدان و بازتابِ اندیشه، گفتار و کردار آدمی‌ می‌باشد. در عروسی ایرانی و در همه ی سفره‌های عقد ایرانی آیینه و شمعدان وجود دارد، آیینه مظهر روشنایی است و شمعدان هایی که در دو طرف آیینه قرار می‌گیرند نماد سربازهایی هستند که از زندگی عروس و داماد نگهبانی می‌کنند. آینه ی بخت و دو شمعدان در دو سوی آینه به نشانه ی روشنایی و آتش، دو عنصر بسیار مهم در فرهنگ ایرانی و زرتشتی هستند. در هفت سین، آینه نماد تصویر پیدایش و روشنائی است که بر سر سفره هفت سین گذاشته می‌شود. آتشدان نیز نماد پایداری نور و گرما است که بعدها به شمع و چراغ مبدل شد. در دو طرف آینه دو شمعدان گذاشته می‌شود و به تعداد فرزندان خانواده شمع روشن می‌گردد. شمع‌ها نماد شادی و روشنگری هستند. چیدمان آینه در بالای سفره، روبه‌روی عروس و داماد قرار داده می‌شود تا آنها یکدیگر را در آینه ببینند و دل‌هایشان نسبت به هم مانند آینه صاف و زلال باشد و یک جفت شمعدان که در دو طرف آینه قرار می‌گیرند. شمع‌های روشن شمعدان‌ها نمایانگر روشنایی و گرمی پیوند عقد بین عروس و داماد است.
در اینجا یک قاب آینه ی ساده از جنس چوب با داشتن فرم مربع و همچنین ملحقات تزیینی سفالین، نمونه ای از یک ایده ی خلاقانه در تلفیق انواع مواد به جهت بهینه کردن یک عنصر ویژه و سنتی ارائه شده است. جنس قاب آینه ها عمدتا از موادی نظیر نقره و یا برنز است. به همین دلیل این قاب آینه ها از قیمت بالایی برخوردارند. سادگی و لطافت این محصول امتیاز قابل توجهی بدان بخشیده است. شما می توانید از این محصول در تزیین فضای شخصی اتاقتان استفاده نمایید.
نکات نگهداری:
با توجه به اینکه در ساخت این قاب از چوب استفاده شده است لذا بهتر است تا از تماس رطوبت با آن جلوگیری شود. اگر چه عمده ی محصولات چوبی به دلیل مقاومت در برابر رطوبت از انواع پوشش های ضد آب برخوردار می شوند اما در اینجا به دلیل حفظ سادگی و اصالت محصول از پوشش های ضد آب استفاده نشده است. به همین دلیل بهتر است تا برای گردگیری این محصول از یک پارچه ی خشک استفاده شود. البته برای تمیز کاری قسمت های سفالی آن محدودیت خاصی اعمال نمی شود و فقط لازم است تا از وارد کردن فشار به این بخش ها برای جلوگیری از جدا شدن قطعات سفالی پرهیز شود.

وزن650 گرم
جنسسفال، چوب
طول22.5 سانتیمتر
عرض22.5 سانتیمتر
ضخامت محصول2 سانتیمتر
نوع طرحماهی
نوع تکنیکورقه ای
رنگبندیسبز، زرد، قرمز
نام هنرمندمریم عظیمی
محل تولیدتهران
نوع کاربردکاربردی-تزیینی
گروه هنریسفال، سرامیک و کاشی سنتی
زیر گروه هنریسفالگری سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

قاب آینه ماهی

قاب آینه ماهی

محصولات مشابه