قاب آینه مینایی پایه دار

 • dec1153
 • جدید
 • ارسال به یک دوست

  قاب آینه مینایی پایه دار

  قاب آینه مینایی پایه دار

  دریافت‌ کننده‌ :

  * فیلدهای مورد نیاز

    یا  انصراف


موجودی: فروخته شده

میناکاری هنری با پیشینه‌ای در حدود پنج هزار سال است که برای زیبایی بخشیدن زیور آلات و ظروف مختلف استفاده می‌شده‌است. این هنر ترکیبی از آتش و خاک است که با هنر نقاشی آمیخته می‌گردد و نقش‌های زیبایی را می‌آفریند. به گفته برخی کارشناسان و در پی تطبیق دادن میناکاری‌های بیزانس با آثار ایرانی، این هنر در ایران شکل گرفته و سپس به دیگر کشورها رفته‌است. البته در اروپا آثاری باستانی یافت شده که پیشنیه‌ای بسیار طولانی دارند. برای نمونه شش انگشتر طلا مربوط به سیزده سده پیش از میلاد در قبرس یافت شده که نمونه‌ای از میناکاری مرصع می‌باشند. یکی از روش های متداول در لعاب مینایی روش معمول در ساخت سفالهای مینایی كه منتسب به كاشان و برخی دیگر از شهرهای ایران مركزی در سدهء ششم شناخته شده است، می باشد. احتمالا این روش ریشه در آزمایشهای سفالگران نیشابور و سمرقند داشته كه تلاش می كردند پس از پختن سفالینه های دارای نقش یا لعابی بر سطح ، آنها را نقش اندازی و بار دیگر در كوره حرارت دهند تا طرحی سفید رنگ بوجود آید.
این محصول نیز از بر مبنای روش سفال های مینایی انجام گرفته است. چنانکه مشاهده می شود دارای فرمی بسیار زیبا بوده و از حیث رنگ بندی و شفافیت رنگ چشمگیر است. این قاب آیینه ی پایه دار به تنهایی می تواند زینت بخش سطوح مختلفی در فضای خانه یا محل کار شما باشد. همچنین اگر قصد دارید تا هدیه ای ارزنده به عزیزانتان بدهید این محصول با کیفیت می تواند انتخاب شایسته ای باشد.
نکات نگهداری :
سفالینه های لعابدار به طور عمده از شرایط مطلوبی برای نگهداری برخوردارند. دلیل این موضوع می تواند در روند تولید ویژه ی آنها باشد. با توجه به اینکه سفال های لعابدار معمولا دو بار پخته می شوند، از مقاومت بالایی برخوردار خواهند بود. همچنین با توجه به اینکه انواع لعابها دارای مقادیر مشخصی سیلیس (مهمترین عنصر در ساخت شیشه) می باشند، در برابر شستشو با انواع مواد شوینده مقاوم خواهد بود. در این مورد نیز می توان از انواع شوینده های استاندارد و یا در بهترین حالت از دستمال مرطوب نیز استفاده نمود.

وزن365 گرم
جنسمینا
ارتفاع16.5 سانتیمتر
قطر دهانه ظرف15.5 سانتیمتر
نوع طرحسنتی
نوع تکنیکچرخکاری
رنگبندیندارد
نام هنرمندخوش رخ
محل تولیدهمدان
نوع کاربردکاربردی-تزیینی
گروه هنریسفال، سرامیک و کاشی سنتی
زیر گروه هنرینقاشی کاشی سنتی

نقد و بررسی خود را بنویسید

قاب آینه مینایی پایه دار

قاب آینه مینایی پایه دار

محصولات مشابه